Tomaž Ocvirk je na celjski klopi debitiral z zmago v Ligi prvakov nad Flensburgom, tokrat je dobil še derbi z Gorenjem. Boljšega štarta na celjski klopi si ne bi mogel želeti. Ključno razliko so celjski rokometaši, ki z Gorenjem niso izgubili vse od decembra 2013, naredili na začetku drugega polčasa, ko so povedli za štiri zadetke. Foto: www.alesfevzer.com
Žan Šol
Žan Šol z osmimi zadetki ni mogel preprečiti poraza Mariborčanov. Foto: RK Maribor Branik
Celjani ostajajo "strup" za Velenjčane
Celje spet dobilo obračun z Gorenjem

Prvi strelec tekme v Zlatorogu je bil z osmimi zadetki Branko Vujović, odlično je svoje delo opravil tudi Aljaž Pajntar, ki je ubranil 11 od 32 strelov Gorenja. "Od začetka smo igrali čvrsto v obrambi, v napadu pa je bilo nekaj zgrešenih čistih strelov. To smo v drugem polčasu popravili, v obrambi pa zaigrali še bolje," je komentiral Pajntar.

V prvem polčasu tehtnica uravnotežena
Po 113. obračunu večnih tekmecev je razmerje v zmagah 84:22 v korist Celja. Prvi polčas je bil zelo izenačen. V 10. minuti je bilo 6:6, v 20. minuti 9:9, po zadetku Branka Vujovića s sedemmetrovke pa je Celje v 21. minuti prvič povedlo za dva zadetka (11:9), a je kaj hitro sledilo izenačenje (11:11). Celjani so z igralcem manj spet zadeli dvakrat zapored (Ovniček, Malus), ob polčasu pa je bilo 13:12.

Priložnost tudi za podmladek
Na začetku drugega dela so se celjski rokometaši pred tisoč gledalci hitro oddaljili na štiri gole razlike, pomembno vlogo je odigral Pajntar. Sredi drugega polčasa je po zadetku Igorja Anića sledilo prvo vodstvo s petimi goli razlike (21:16). Mladi ekipi Gorenja se je uspelo približati na 21:19, nato pa sta zadela Branko Vujović in Jaka Malus za 23:19. Tilen Kodrin je slabih pet minut pred koncem povišal na 25:20 in 22-kratnim slovenskim prvakom se za zmago ni bilo treba več bati. Priložnost je lahko dobil tudi 17-letni Tadej Kljun.

Ribničani ostali neporaženi
Riko Ribnica, ki je v prejšnjem krogu presenetila Celje (poraz je "odnesel" trenerja Tamšeta, zamenjal ga je Ocvirk, ki je v Ligi prvakov medtem premagal Flensburg), je s 24:30 zmagala v Mariboru. Do 40. minute je bilo še precej izenačeno, nato se je Ribnica odlepila in si v 43. minuti priigrala pet golov prednosti (16:21). Žan Šol je bil z osmimi goli prvi strelec Maribora Branika, pri zmagovalcih pa je bil najučinkovitejši Rifto Vujačić s sedmimi goli.