Celjani so z manjšimi težavami osvojili načrtovani točki in se ob 100-odstotnem izkupičku utrdili na vrhu lestvice. Neporaženi so tudi Trebanjci. Vse druge tekme osmega kroga so prestavljene na poznejši termin. Elitno domače ligaško tekmovanje bo zaradi reprezentančnih obveznosti prekinjeno za slaba dva tedna, nadaljevalo se bo 11. novembra s tekmami devetega kroga.

Državni prvaki so imeli uvodoma kar nekaj težav s trenutno zadnjeuvrščenimi v Ligi NLB. Po bledem uvodu in zaostanku s 5:8 je gostujoči trener Tomaž Ocvirk zahteval minuto odmora. Njegove ostre besede so obrodile sadove, od 15. do 23. minute so naredili delni izid 6:0 in zaostanek treh golov spremenili v prednost treh zadetkov (11:8). Najvišjo prednost so si priigrali tik pred odhodom na odmor, ko so povedli s 16:9.

Novomeščani so izkoristili slabši celjski začetek drugega dela in se v 43. minuti približali na gol zaostanka (20:21). V prelomnih trenutkih dvoboja so gostje svojo igro vendarle dvignili na višjo raven in povedli s 30:25, kljub slabi končnici pa osvojili načrtovani točki. V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Patrik Leban s sedmi goli, enega manj je dosegel Gal Marguč. V domači zasedbi je Tilen Kukman dosegel sedem, Jan Bevec pa šest golov.