Tilen Kodrin je bil z 12 zadetki nerešljiva uganka za obrambo Kopra, ki se je odlično kosal s favoriziranimi gostitelji. Zaostanek z 11:7 ga ni zmedel, ob polčasu je imel le dva gola zaostanka (11:9), če bi natančneje izvajal sedemmetrovke, bi bilo prav lahko izenačeno.

Celjskim rokometašem se v prvi polovici drugega polčasa nikakor ni uspelo odlepiti na več kot dva gola prednosti. Še več, ob koncu 44. minute je Bor Breznikar izenačil na 15. A gostom se je v napadu nenadoma ustavilo. Ko je Kodrin zadel sedemmetrovko za vodstvo z 19:15 (to je bil že njegov deseti zadetek), v 51. minuti pa je bil natančen še Stefan Žabić, je bilo že jasno, da se Koprčanom, ki so s tremi porazi pri dnu lestvice, ne bo več uspelo pobrati. Razlika je le še naraščala ... Pri Kopru je bil najboljši strelec Žiga Smolnik s štirimi zadetki.

Stopar prinesel zmago Slovanu
Škofjeločani, ki so prejšnji teden presenetili Gorenje, so v gosteh pri LL Grosistu Slovan izgubili s 24:23. Reprezentant Darko Cingesar je dosegel prvi gol. V prvem polčasu smo videli izenačen in trd boj. Slovan je na začetku drugega polčasa zapravil kar dve sedemmetrovki zapored, vendar jih je reševal vratar Selakovič. Uvodni gol drugega polčasa je padel po skoraj šestih minutah, ko je na 14 izenačil Martinović. To je bil edini gol iz igre v drugem polčasu do 44. minute, ko je zadel Urban Pip in Loko popeljal v vodstvo 17:16. Izenačeno je bilo vse do konca, odločilni gol za zmago Slovana je dosegel Žiga Stopar.