Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so v sredo v Ligi prvakov doživeli pravi šok v svojem Zlatorogu, potem ko so v zadnjih dvajsetih minutah zapravili kar osem golov prednosti in za zadetek izgubili proti Portu, prvaku Portugalske.

Tokrat ni bilo nobenega dvoma o razpletu, že v 18. minuti je njihova prednost znašala sedem golov (11:4), ob koncu polčasa pa šest golov (17:11). V drugi polovici tekme niso igrali tako zagnano, že čez nekaj dni jih namreč v Nemčiji čaka izjemno zahteven mednarodni obračun proti letošnjim zmagovalcem Lige prvakov iz Magdeburga.

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Tim Cokan z devetimi, v ljubljanski pa Vid Lukman s štirimi goli.

Skok je bil dobro razpoložen. Foto: RK Gorenje Velenje

Nova suverena zmaga Gorenja
Še tretje zmage v sezoni pa so se veselili rokometaši Gorenja Velenja, ki so ugnali Sviš z 29:22. Izid je bil v prvem delu izenačen vse do 7:6, nato so gostitelji prestavili v višjo prestavo in suvereno zmagali. Za gostitelje je Goti Maričić dosegel šest golov.

"Za nami je težka tekma, vedeli smo, da Sviš ne bo lahek nasprotnik. Igrajo zelo lepo in sproščeno, kar so dokazali proti Ribnici in Celju. V tekmo smo vstopili s polno mero spoštovanja, tekmeca smo dobro analizirali in se od ponedeljka dobro pripravljali na njih. Znova smo imeli nihanja med igro, ampak kljub temu smo dobro odigrali in v takšnem ritmu moramo nadaljevati sezono," je tekmo ocenil Matevž Skok, ki je zbral 15 obramb.