Vodilna ekipa v domačem prvenstvu je hitro pozabila na tesen poraz prejšnji petek v Trebnjem, s pomembno zmago pa se je zelo približala 25. naslovu državnega prvaka, saj ima dva kroga pred koncem prvenstva z dvema odigranima tekmama več šest točk več od drugouvrščenega Trima.

Trebanjci bodo na preloženih srečanjih igrali proti Jeruzalemu in Gorenju.

Na začetku obračuna v Celju so zadetki padali kot za stavo. Ne eni ne drugi pa si niso priigrali visoke prednosti, še najvišja je znašala v korist domačih rokometašev, ki so trikrat povedli za dva gola (8:6, 10:8 in 13:11).

Ekipi sta se na odmor odpravili z neodločenim izidom 14:14, neizprosen boj za vsak košček igrišča pa je potekal vse do 46. minute, ko so si izbranci domačega trenerja Alema Toskića prvič priigrali tri zadetke prednosti (22:19).

Velenjska minuta odmora ni zaustavila celjskega naleta. Gostitelji so v prelomnih trenutkih prikazali dovolj zbrano in preudarno predstavo, predvsem pa izkoristili utrujenost tekmecev iz Šaleške doline, ki so v zadnjem obdobju odigrali številne obračune tudi v Evropski ligi. V torek so v četrtfinalu izpadli proti Benfici.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Radojica Čepić s sedmimi in Tim Cokan s petimi goli, v velenjski pa Tilen Sokolič s petimi in Domen Tajnik s štirimi zadetki.

Celje in Gorenje se bosta znova srečala že prihodnjo soboto na sklepnem turnirju Pokala Slovenije v Slovenj Gradcu, kjer se bosta pomerila v polfinalu.