Trebanjci so po sredni četrtfinalni pokalni zaušnici v Ormožu prikazali pravi obraz in ugnali Ribničane. Po zmagi za vodilnimi Celjani še vedno zaostajajo dve točki, pred tretjeuvrščenimi Velenjčani (tekma manj) pa imajo tri točke prednosti.

V deželi suhe robe se je do 40. minute bil enakovreden boj, po zadnjem izenačenju na dvoboju (21:21) pa so na igrišču zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana. Njegovi varovanci so bili v zadnjih dvajsetih minutah neustavljivi. V 52. minuti so po golu Filipa Glavaša povedli z 32:24 in jasno je bilo, da bosta točki odšli v Trebnje.

Pri Trebanjcih je blestel Filip Glavaš, ki je dosegel 11 golov. Miodrag Ćorsović je za zmago prispeval šest zadetkov, vratar Aljoša Čudič pa 15 obramb.

Pri Ribničanih je bil najučinkovitejši Uroš Miličević s šestimi goli, zadetek manj sta dosegla Ivan Ljeljak in Janez Grum.