Izid je bil zadnjič izenačen v 10. minuti (7:7), državni prvaki pa so preostanek polčasa odigrali odlično. Z delnim izidom 10:1 so povedli z 19:9. Tudi ob polčasu je bilo +10, pri čemer je bil Matic Verdinek že pri osmih zadetkih, Kenan Pajt pa pri štirih.

V drugem polčasu se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, tako da je trener Zoran Jovičić lahko ponudil priložnost rezervistom, najvišja razlika je bila 17 golov.

Trimo Trebnje je bilo s 37:23 boljše od Herza Šmartno. Pri domači ekipi je bil z osmimi goli najboljši Lan Grbič, pri gostujoči pa Andraž Justin s petimi.

Celje Pivovarna Laško je s 40:29 premagalo LL Grosist Slovan. V Zlatorogu je bilo ob polčasu še tesno (18:17), v nadaljevanju pa so Celjani postavili stvari na svoje mesto. V 37. minuti so po golu najboljšega strelca tekme (10) Gala Marguča povedli s 24:18, v 41. minuti pa po zadetku Tilna Kodrina z 28:19.