2. oktobra je bilo v Velenju 37:32 za Gorenje, v Kopru je bilo tokrat veliko bolj izenačeno, a vseeno so ose četrtič zapored zmagale na medsebojnih tekmah. Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani so igrali prvo tekmo po premoru zaradi evropskega prvenstva 2020. Na praznični predah so šli z nizom treh zmag nad Loko, Krko in Mariborom, ki sicer na lestvici gledajo Primorcem v hrbet. Rokometaši Kopra so niz treh tekem proti vodilnim ekipam lige NLB začeli s tesnim porazom.

Po slabšem začetku sezone so Velenjčani v polni formi, ohranili so zmagoviti nalet in dosegli že deseto zaporedno zmago. V sredo so na zaostali tekmi razbili drugouvrščeno Ribnico s kar 35:22, tokrat pa so se morali na morju pošteno potruditi za dve novi točki.

Velenjčani so vodili vseh 60 minut. V prvem polčasu so imeli večkrat tri zadetke prednosti, vendar se jim ni uspelo odlepiti, podobno pa tudi v nadaljevanju, ko so že na začetku pobegnili na 15:11.

Koprčani so jih skoraj ujeli pri 17:18 (45. minuta) in pri 21:22 (55.), toda gostje se niso zmedli. V zaključku tekme sta najprej zadela Miha in Aleks Kavčič, vse dvome o zmagovalcu pa je dobre tri minute pred koncem razrešil prvi strelec tekme Vlado Matanović (devet zadetkov), ko je zadel za 25:22. V zadnjih minutah so Janez Guček, Nejc Planinc in Matevž Žagar poskrbeli za lepotni popravek poraza.

Gorenje zdaj v sredo, tudi v prenosu na TV Slovenija 2, čaka doma derbi z vodilnim Celjem Pivovarno Laško.