Celje Pivovarna Laško
Gorenje ugnalo Koprčane v Bonifiki

To je prva zmaga Velenjčanov v končnici državnega prvenstva in prva pod vodstvom novega trenerja Klemna Luzarja, ki je sredi tedna na klopi zamenjal Željka Babića.

Velenjčani so do dveh točk prišli po odličnem drugem polčasu, ko so nadoknadili zaostanek treh golov po prvem delu igre in na koncu visoko slavili.

Začetek tekme je minil v znamenju obeh vratarjev, Roka Zaponška na gostujoči in Martina Kocjančič na domači strani, ki sta zbirala obrambe, ter Grege Krečiča, ki je dosegel uvodne tri gole Kopra do devete minute (3:1). V 13. minuti so domači vodili s 6:3. Čeprav so se gostje približali na gol zaostanka, pa so imeli niti igre v svojih rokah še naprej Koprčani, ki so v 24. minuti spet vodili s tremi goli zaloge. Tolikšna je bila tudi razlika ob polčasu.

Velenjčani so drugi polčas odprli z delnim izidom 8:0, Koprčani pa so prvič v drugem delu zadeli šele po 14 minutah igre, ko je sedemmetrovko unovčil Nejc Planinc. V 47. minuti so gostje vodili že 21:14, ko pa je v 55. minuti Matic Verdinek zadel za 26:18, je bilo upanja za domačo zasedbo konec.

Celjani blizu novega naslova
Rokometaši Celja Pivovarne Laško pa so še korak bliže naslovu državnega prvaka, potem ko so z 28:24 ugnali Urbanscape Loko v gosteh.

Celjani so imeli ves čas vajeti igre bolj ali manj v svojih rokah, do 24. minute pa je bila domača ekipa povsem enakovredna (11:11). Do odhoda na odmor so si izbranci Branka Tamšeta priigrali štiri gole prednosti (14:18).

V 35. minuti so gostje povedli s +5, štiri minute pozneje so se še domači približali "le" na -3 (17:20). Igralcem Urbanscape Loke je nekoliko pošla sapa, kar so njihovi tekmeci znali izkoristiti. V 49. minuti so Celjani po golu Domna Makuca povedli s 26:20, s štirimi ali petimi goli pa so vodili vse do konca. Prvi strelec tekme je bil Gal Marguč, ki je dosegel sedem golov.

Prvi zasledovalci Celjanov Ribničani so z 29:28 klonili v Novem mestu pred Krko, tako da imajo Celjani na vrhu ob tekmi manj tri točke naskoka pred Ribnico. Grega Okleščen je za Krko dosegel sedem golov, Nik Henigman pa za Ribnico devet.