Celjani so dosegli 15. zmago in zanesljivo ostajajo na vrhu lestvice pred drugim Trimom iz Trebnjega (dve tekmi manj). Foto: www.alesfevzer.com

Dvoboj je bil ves čas zelo izenačen, nobena od ekip pa si ni priigrala več kot tri gole naskoka. To je Celju uspelo le v uvodnih minutah prvega polčasa, ko je za 3:0 zadel Ante Ivanković. Nato so Koprčani strnili vrste in prvič povedli s 4:3, na odmor pa so gol prednosti odnesli rokometaši iz knežjega mesta.

V drugem delu sta tekmeca ves časa ostajala skupaj, Koprčani pa so prvič za dva gola na tekmi povedli v 44. minuti, ko je bil za 21:19 natančen Dragan Pavlović. Vodilno moštvo lige se ni dalo in je lovilo domače, do vodstva pa znova prišlo dobrih pet minut pred koncem (25:26). Po zadetku Tilna Strmljana so Celjani povedli za dva gola s (25:27) in nato prednost obdržali do konca dvoboja.

Najboljši strelec tekme je bil s šestimi goli Matevž Žagar iz domače vrste, pet jih je pri Koprčanih dodal Žiga Smolnik, vse s sedmih metrov. Pri gostih iz Celja so po pet golov dosegli Tim Cokan (vse 7-m), Tilen Kodrin in Matic Suholežnik.