Maribor se je z delnim izidom 4:0 tekmecem približal na tri zadetke, vendar za preobrat ni imel dovolj moči. Foto: Dajnko Photography

V prvi polovici prvega polčasa sta bila tekmeca izenačena (8:8), potem pa so si gostje s tremi zaporednimi goli ustvarili otipljivejšo prednost. Prednost je nato trikrat narasla na šest golov, vselej ob zadetkih Pippa (9:15, 10:16, 11:17). Ob polčasu je bilo 14:19. Drugi polčas se je začel z rdečim kartonom Domna Kneza, ki je bil pri domačih izključen tretjič.

Škofjeločani so prednost prvič povišali na +7, gostitelji pa so se po delnem izidu 4:0 približali na tri gole, vendar preobrata ni bilo, tudi zaradi novega rdečega kartona, ki ga je dobil Filip Jerenec.

"Veseli smo zaradi zmage, a hkrati zelo zaskrbljeni zaradi zloma roke Aljaža Jesenka. Upam, da bo hitro okreval in se vrnil na igrišča," je povedal Jure Šterbucl, trener Urbanscapa Loke.

Trimo Trebnje, ki si je v prejšnjem krogu privoščil prvi poraz sezone, tokrat ni imel težav, LL Grosist Slovana je doma premagal s 35:23 (19:13). Trebanjci so hitro povedli s 3:0, sredi prvega polčasa pa so imeli že 9 golov prednosti.

"Pokazali smo pravi obraz. Zdaj je pred nami začetek priprav na dve pomembni tekmi – proti Riku Ribnici in Celju Pivovarni Laško," je povedal trener Uroš Zorman.