Miljan Vujović je skupaj z Davidom Razgorjem v kriznih trenutkih vlekel celjski voz naprej, a ob zadnjem strelu na tekmi je bil nemočen. Celjani so sploh drugič zapored v prvenstvu izgubili prvič po devetih letih! Foto: www.alesfevzer.com

Koper je bil v prvem polčasu boljši nasprotnik, še posebej v prvih dveh tretjinah so gostitelji v obrambi igrali izvrstno. Na krilih omenjene obrambe so dosegali tudi lahke zadetke v napadu, povedli so že 13:7 in 14:8. Potem pa se je njihova igra po 21. minuti sesula kot hišica iz kart.

Ocvirk prevzel odgovornost za poraz, vseeno pa verjame v nov naslov

Tudi v napadu so imeli težave s prebijanjem dobro postavljene celjske obrambe 5-1, gostom so večkrat podarili žogo, kar so državni prvaki hitro izkoristili in z delnim izidom 4:0 ujeli priključek. Na odmor so odšli z zaostankom dveh zadetkov (14:12). V prvem polčasu je bil najučinkovitejši Matevž Žagar (Koper) s petimi zadetki, enega manj je na drugi strani dosegel Domen Novak.

V nadaljevanju Koprčani niso stopili s plina, res pa je, da so si privoščili kar nekaj napak in posledično izključitev, kar so Celjani na krilih odličnega Davida Razgorja izkoriščali. Pravzaprav sta Razgor in vratar Miljan Vujović vlekla celjski voz naprej v končnico.

V tej je imela ekipa iz knežjega mesta le nekaj sekund pred koncem ob izenačenem izidu zaključno žogo, a je Razgor zapravil sedemmetrovko, potem ko je žogo poslal v levo vratarjevo vratnico. V hitrem protinapadu se je po Žagarjevi podaji do žoge dokopal krožni napadalec Rok Marić, ki je Vujovića premagal za sladko zmago.