Veselje velenjskih rokometašev po tekmi je bilo nepopisno. Končno jim je uspelo streti večnega tekmeca iz Zlatoroga. Foto: www.alesfevzer.com

V prvem polčasu so Celjani hitro prevzeli pobudo na igrišču in se rahlo odlepili od nasprotnika, a se je ta zaradi agresivne obrambe vrnil in z neverjetnim delnim izidom 6:0, v katerem Celjani več kot osem minut niso dosegli zadetka, povedel z 9:6. Celjski strelski post je vendarle prekinil Tadej Kljun.

Rokometaši Gorenja so v ključnih trenutkih zadevali pomembne gole. Tudi odličen celjski vratar Miljan Vujović, ki je sicer v dobri formi in je znova branil izjemno, je moral na koncu priznati premoč. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi polčas so Velenjčani dobili z 11:8, v drugem so nato gostiteljem, ki niso mogli računati na poškodovane Josipa Šarca, Filipa Ivića, Jana Grebenca in Tobiasa Cvetka, dovolili vrnitev, nazadnje je bil izid izenačen na 23:23, ko je s krasnim lobom zadel Žiga Mlakar. Končnica tekme je bila zelo razburljiva.

Najprej je, kot je kazalo, trener Gorenja Zoran Jovičić ob nepravem času zahteval minuto odmora in prekinil zelo obetavno akcijo svojih varovancev, kar pa se na koncu ni izkazalo za usodno. Miklavčič je s samostojnim prodorom Velenjčane popeljal v vodstvo, na drugi strani pa je Mlakarjev strel ustavil Aljaž Panjtar.

Velenjčani so imeli napad za potrditev zmage, to je po Miklavčičevi podaji uspelo Mihi Kavčiču za končnih 23:25. Pri Celjanih je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši Mlakar, pri Velenjčanih pa Aleks Kavčič, ki je mrežo zatresel petkrat.

Izjavi po tekmi:

Žiga Mlakar, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "Tekmo smo začeli res odločno, potem pa padli. Nismo bili na tisti pravi ravni, kot znamo biti, nismo igrali naše igre. V nadaljevanju smo pokazali premalo odločnosti, predvsem v zaključku prvega polčasa. V drugem delu nam je malce bolj stekla igra v napadu, a vseeno mislim, da danes nismo bili na pravem nivoju, da bi dobili debri."

Aljaž Panjtar, vratar Gorenja Velenja: "Pričakovali smo izenačen obračun. Vedeli smo, da tekmecem, če bomo v zaključne minute tekme vstopili izenačeni, zagotovo težko. Mi smo v domačem prvenstvu navajeni takšnih situacij, Celje Pivovarna Laško nekoliko manj. Gostiteljem se je poznala tudi odsotnost nekaterih igralcev. Niso imeli takšne širine, kot smo je vajeni pri njihovi ekipi. Danes smo pokazali svoj značaj, čeprav smo bili v določenih trenutkih blizu temu, da mogoče tudi izgubimo. Nismo se predali in se na koncu zasluženo veselili zmage."