Izbranci trenerja Uroša Zormana so po uspešnem evropskem uvodu, ko so na prvi tekmi kvalifikacij evropske lige v gosteh premagali portugalski Belenenses, tokrat vpisali še prvo zmago v domačem prvenstvu. Zanjo so se morali precej potruditi, saj so se Koprčani upirali vse do konca tekme.

V prvem polčasu so imeli rahlo pobudo Koprčani, ki so ves čas vodili, večkrat tudi za tri zadetke, a so se domači še pred glavnim odmorom povsem približali. V uvodu drugega polčasa so izenačili in celo povedli, zatem pa se je odvijala povsem izenačena bitka, v kateri ne eni ne drugi ekipi ni uspelo priti do več kot zadetka prednosti.

Šele v 53. minuti je Gal Cirar Dolenjcem prinesel prednost dveh golov, ko je zadel za 23:21, gosti so se še dvakrat približali na zadetek, na koncu pa so se zmage le veselili domači. Ob koncu je strel za izenačenje pri gostih zgrešil Andraž Kete.

Prvi strelec gostiteljev je bil Marko Kotar s sedmimi goli, gostov pa Tine Poklar, prav tako s sedmimi.