V Ivančni Gorici je Slovan prišel do prve točke v sezoni, potem ko je v predzadnji minuti zadel Stefan Ranisavljević. Foto: Facebook Sviš Ivančna Gorica.

Dobova se je v Škofji Loki dobro držala, v 49. minuti je bilo 24:23, gostitelji pa so nato z delnim izidom 4:1 odločili zmagovalca. Matevž Jesenko in Lenart Klemenčič sta dosegla po pet golov, v gostujoči ekipi pa je bil prvi strelec Nik Rantah s sedmimi zadetki.

Ivančna Gorica je še drugič v tej sezoni remizirala. Po zadetku Klemna Saška (s sedmimi goli je bil prvi strelec tekme) je v predzadnji minuti Slovanu prvo točko v sezoni priboril Stefan Ranisavljević, ki je postavil končnih 23:23. Pri Slovanu je že v prvi minuti rdeči karton prejel Blaž Pintar, a varovancev Aleša Repine to ni zmedlo, saj je polčas dobila z 8:12.

"Prigarana točka, a ne vem, če zaslužena. Za zmago je bilo preveč zgrešenih 100-odstotnih priložnosti," je povedal Sašek.

Zmaga Trebanjcev v Krškem
Trebanjci so v slabem tednu dni dosegli dve zmagi nad tekmeci iz Posavja. Najprej so slavili v Dobovi, tokrat pa z 39:23 še v Krškem in so na vrhu lestvice. Izbranci Uroša Zormana so temelje za zmago postavili v uvodnih 30 minutah, ko so po dobri predstavi v obeh smereh povsem zasenčili gostitelje in si že na polovici tekme priigrali prednost 12 golov (21:9). Pri Trebanjcih je bil najučinkovitejši Lan Grbič z osmimi, pri Krčanih pa Tadej Sobotič z devetimi goli.