Vse do 20. minute je skoraj 1000 obiskovalcev Rdeče dvorane spremljalo izenačen dvoboj med Velenjčani in Slovenjgradčani. Pobudo so v zadnjih desetih minutah prvega polčasa prevzeli gostitelji in po zadetku Ibrahima Haseljića v 27. minuti povedli za pet (18:13).

Na krilih Emirja Taletovića, ki je v uvodnih minutah drugega polčasa nizal obrambe, so črno-rumeni v 40. minuti tekme povedli za osem (25:17). Razpoloženi varovanci Zorana Jovičića so z odlično igro v obrambi in zbranim napadom tekmo mirno pripeljali do konca.

Najboljši strelec tekme je bil z desetimi zadetki rokometaš Slovenj Gradca Uroš Štumpfl. Pri Velenjčanih je bil z osmimi zadetki strelsko najbolj razpoložen Ibrahim Haseljić.

Gorenje po zmagi nad Slovenj Gradcem še korak bližje naslovu prvaka

Trimo odpravil Škofljico in ostal na prvem mestu
Rokometaši Trima iz Trebnjega so premagali Škofljico s 27:21. Trebanjci ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice, a jim za ovratnik dihajo rokometaši Gorenja Velenja, ki imajo na drugem mestu z odigrano tekmo manj eno točko manj od Trebanjcev.

Prvo manjšo razliko so rokometaši Trima danes naredili po dobrih desetih minutah, ko so povedli za +3 (6:3) po golu Jana Jurečiča. V nadaljevanju so prednost nekaj zadetkov držali v svojih rokah, do glavnega odmora se ta ni bistveno spreminjala.

Po sedmih minutah nadaljevanja so se gostje s Škofljice približali le na gol zaostanka pri 14:15, a so varovanci Uroša Zormana kmalu strnili svoje vrste in z nizom 7:0 tekmecem deset minut pred koncem ušli na +8 (22:14). Tako velike razlike do konca domači rokometaši niso več zapravili.

Pri Trimu je bil z desetimi goli najučinkovitejši Jurečič, pet jih je pristavil Marko Kotar. Za Škofljico je pet golov dosegel Matic Pangerc.