Domači navijači so z glasnim navijanjem pospremili zmago Gorenja Velenja. Foto: www.alesfevzer.com

Gorenje Velenje za vodilno ekipo Trimo Trebnje zaostaja dve točki, pred Celjem pa ima zmago prednosti. Velenjčani imajo ob tem z obema boljši izkupiček na medsebojnih tekmah.

Dvoboj ekip, ki sta v preteklem tednu končali nastope v evropskih tekmovanjih, je zasluženo pripadel Velenjčanom.

Gostje iz knežjega mesta so vodili le na začetku tekme, sredi prvega polčasa pa je Gorenje prevzelo pobudo in na odmor odšlo s prednostjo štirih zadetkov (17:13). Razliko nekaj zadetkov so domači suvereno držali vseh drugih 30 minut. Celjani so se jim približali le na 24:21.

Pri Gorenju Velenju so trije igralci dosegli po šest zadetkov – Urban Pipp (6:6), Matic Verdinek (6:9), Enej Slatinek Jovičič (6:9), za Celje Pivovarno Laško pa sta šestkrat zadela Tadej Mazej (6:6) in Tim Cokan (6:8).

Prihodnji krog bo potekal po kvalifikacijskem turnirju za olimpijske igre.

Izjavi po tekmi

Zoran Jovičić, trener Gorenja: Vesel sem današnje zmage, ampak, če ne zmagamo vseh do konca te sezone, nam nič ne pomeni. Ostajamo skromni, pred nami so zelo zahtevne tekme, na katerih bomo morali pokazati svoj maksimum. Hvala Velenju za odlično vzdušje v dvorani.

Alem Toskić, trener Celja: Velenje je danes zasluženo slavilo. Celotno tekmo so imeli stvari v svojih rokah in dobro kontrolo. Imeli smo priložnost, ampak zaradi tehničnih napak nismo uspeli narediti preobrata. Vsako našo napako so kaznovali in kot že rečeno zasluženo zmagali.