To je bila četrta zaporedna zmaga Gorenja in šesta skupno. Koper je ostal pri dveh zmagah ob petih porazih in remiju na 10. mestu.

Gostitelji so povedli s 5:3 po zadetku Matica Verdinka. Sledil je preobrat, Koprčani so vodili s 7:6, preden so Velenjčani v 12. minuti izenačili in nato v naslednjem napadu znova prešli v vodstvo, uspešen je bil Timotej Grmšek. V nadaljevanju je bila igra izenačena, moštvi sta se izmenjevali v vodstvu. Na odmor so z minimalno prednostjo odšli domači, ki so proti koncu ostali brez igralca. Tri minute pred koncem prvega dela je rdeči karton dobil krožni napadalec Branko Predović zaradi ostrega prekrška nad Matevžem Žagarjem.

Velenjčanom je v nadaljevanju z agresivno obrambo 5-1 uspelo priti do višje prednosti, v 40. minuti so povedli z 21:17, deset minut zatem pa že 27:20. Na koncu je bilo osem golov razlike. Najboljši strelec je bil Tilen Sokolič, ki je zbral 11 golov, od tega osem iz najstrožje kazni.