Krožni napadalec Jannik Kohlbacher je takole dosegel enega od svojih dveh golov. Foto: EPA
Johan Jakobsson
Johan Jakobsson je osem sekund pred koncem zadel za remi. Foto: EPA

Nemci so v sredo po zmagi s 25:21 domov poslali Slovence, tokrat pa so se dobesedno znesli nad slovenskimi vzhodnimi sosedi.

Nemci vseskozi v vodstvu
Zasedba islandskega selektorja Dagurja Sigurdssona je vodila od prve do zadnje minute. Nemci so s hitro in raznovrstno igro v napadu ter čvrsto obrambo hitro ušli na 11:6. V nadaljevanju niso popuščali niti za milimeter, tako da je njihova prednost le še naraščala. Madžari niti v enem trenutku niso imeli možnosti za preobrat. Prvi strelec tekme je bil Fabian Wiede, ki je dosegel šest golov.

Rusi v zadnji minuti zapravili +2
V drugi tekmi večera sta Švedska in Rusija remizirali z 28:28. Rusi so na začetku zadnje minute vodili za dva gola in imeli še igralca več, a so na koncu zapravili zmago. Mattias Zachrisson je najprej znižal izid, nato pa je po zapravljenem ruskem napadu Johan Jakobsson osem sekund pred koncem izenačil. Jakobsson je bil z devetimi goli prvi strelec tekme. Pri Rusih je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši Timur Dibirov.

Tretji obračun skupine med Španijo in Dansko bo na sporedu v nedeljo.