Švedi so bili na koncu nagrajeni za borbenost. Foto: EPA
Julen Aguinagalde
Krožni napadalec Španije Julen Aguinagalde je dosegel dva gola. V ozadju levo prvi strelec tekme Laszlo Nagy z devetimi zadetki. Foto: EPA

A večji del srečanja je kazalo na zmago favoriziranih Dancev, evropskih podprvakov. Ti so polčas dobili s 15:13, dobri dve minuti in pol pred koncem pa po zadetku Michaela Nielsen Damgaarda ušli na 28:25.

In očitno so začeli prehitro slaviti, saj je Švedska z dvema goloma Mattiasa Zachrissona in enim Jesperja Nielsena izenačila. Zachrisson je izenačujoči zadetek zabil osem sekund pred koncem.

Španija v končnici strla Madžarsko
V uvodni tekmi dneva je Španija z 31:29 premagala Madžarsko in tako ostaja v igri za polfinale. Večji del prvega polčasa so imeli pobudo Madžari, a so jih Španci do polčasa ujeli pri 15:15.

Izid v drugem delu je bil nazadnje izenačen pri 23:23 v 45. minuti, nato pa se je Španija odlepila z dvema goloma Joana Canellasa in vodstva ni več izpustila iz rok. Valero Rivera (5) je bil najboljši strelec Španije, Laszlo Nagy (9) pa Madžarske. Nagy je zabil devet golov iz prav toliko poskusov.

O potnikih v polfinale bo tako odločil sredin zadnji krog, ko se bodo Danci pomerili z Nemci, Španci z Rusi in Švedi z Madžari. Dancem zadostuje točka, Nemci pa potrebujejo zmago.