Krimovke so slabo odprle tekmo, saj so že po devetih minutah igre zaostale za pet golov (2:7). Po golih Alje Varagić in Nataše Ljepoje so se v 12. minuti približale na tri gole (4:7), v 19. minuti pa po zadetku Ukrajinke Julije Snopove na dva gola (9:11).

Alja Varagić (v sredini) je bila ob Valentini Klemenčič s šestimi goli najboljša strelka Krima. Foto: EPA

Črnogorke so v končnici prvega polčasa znova dvignile raven svoje igre, v 27. minuti so Ljubljančankam ušle na šest golov (10:16), ob polčasu pa je prednost zmagovalk Lige prvakinj v sezonah 2011/12 in 2014/15 znašala pet golov (12:17).

Krim se je približal na minus ena

Rokometašice Krima izgubile v Podgorici

Varovanke Uroša Bregarja kljub zaostanku niso vrgle puške v koruzo. V zadnjih petnajstih minutah so zaigrale naravnost sijajno in med 47. in 53. minuto naredile delni izid 6:0 ter povsem zadihale za ovratnik Črnogorkam (26:27). Slovenske prvakinje so v končnici skušale napraviti preobrat. Po Bregarjevi minuti odmora in golu Valentine Klemenčič so se znova približale na gol zaostanka (28:29), zadnji žebelj v ljubljansko krsto pa je zabila Djurdjina Jauković za končnih 30:28.

V ljubljanski ekipi sta Alja Varagić in Valentina Klemenčič dosegli po šest golov, Nina Zulić je prispevala pet zadetkov.

Krimovke bodo v naslednjem krogu, v soboto, 22. februarja, gostile romunsko Valceo.