Slovenske prvakinje so vodile le na samem začetku tekme, ko je bilo 1:0 in 2:1. Gostiteljicam je nato v nekaj minutah uspelo narediti delni izid 6:1, s čimer so ušle v varno vodstvo s 7:3. Krim je sredi polčasa po golu Stanko še znižal na 8:6, a nato padel v novo črno luknjo, Metz je s serijo 6:0 poskrbel za novo rekordno vodstvo (14:6), tik pred koncem polčasa pa je prvič vodil že z desetimi goli razlike (20:10), Ljubljančanke so na polčas odšle z -8 (20:12).

Sorodna novica Krimovke niso bile kos hitremu pritisku Metza

V prvem polčasu razpoložena le Radičević
Pri Metzu je v tem delu blestela Kristina Jorgensen, ki je od osmih poskusov zabila šest golov, izkazala se je Chloe Valentini, ki je bila 100-odstotna (5/5). Pri krimovkah je bila v prvem polčasu razpoložena le veteranka Jovanka Radičević, ki je ob odličnem metu 6/7 dosegla polovico golov. Vse preostale soigralke so skupaj metale 6/15.

Tri minute upanja ...
Dvakratne evropske prvakinje so si nekaj upanja za morebitni preobrat vlile takoj ob vrnitvi na igrišče, ko so v slabih treh minutah zabile štiri gole in se približale na "zgolj" -5 (21:16). Da se je tekma vrnila v stare tirnice, sta z dvema goloma poskrbeli Valentini in Anne Mette Hansen, sredi polčasa je razlika tako znova zrasla na osem (25:17). Domači trener je ob koncu priložnost ponudil rezervistkam, ki pa niso spustile noge s stopalke za plin in so pridno višale prednost. Najvišja prednost je znašala kar 13 golov (37:24).

Najboljša strelka pri Krimu je bila Jovanka Radičević, ki je zbrala deset golov. Pri Metzu sta bili najboljši strelki Valentini in Jorgensen z osmimi goli.

Jovanka Radičević žalostna in razočarana
"Po današnji tekmi je težko zbrati besede. Verjamem, da bomo v letu 2024 pokazali predstave z veliko več energije. Upam tudi, da bo zdravje igralk veliko boljše," je bil po porazu redkobeseden trener Krima Mercatorja Dragan Adžić.

"Sem žalostna in razočarana. Ampak če se je moralo to zgoditi, je bolje, da se je na zadnji tekmi v tem letu. Ko se vrnemo, bomo še močnejše. Verjamemo, da nas znova ne bo mogel nihče zaustaviti," je povedala Jovanka Radičević.

Rokometašice v Ligi prvakinj zdaj čaka daljši odmor, saj jih čaka svetovno prvenstvo.

Krimovke že po prvem polčasu brez možnosti v Metzu

Liga prvakinj, 8. krog

Skupina B

METZ – KRIM MERCATOR 40:31 (20:12)
4302; Jörgensen in Valentini po 8, Bouktit in Hansen po 5; Radičević 10, Stanko 6, Lazović 5, Varagić 3, Grbić 2, Klemenčič, Ngombele, Brnović, Rosiak in Abina po 1.

Sedemmetrovke: 5/6; 5/6.
Izključitve: 4 min; 10 min

ESBJERG – IKAST 37:34 (18:14)

ZAGLEBIE LUBIN – FERENCVAROS 23:35 (15:18)

KRISTIANSAND – RAPID BUKAREŠTA 35:30 (18:14)

Evropski pokal: Slovo Izole
Rokometašice Izole so končale nastope v evropskem pokalu. Po petkovem porazu proti italijanskemu Ericeju z 19:26 so tokrat na povratni tekmi 3. kroga izgubile s 23:25 (12:12). Po dogovoru slovenske in italijanske ekipe sta bili obe tekmi v Trapaniju.

Pri Trgo ABC Izoli, ki je v drugem krogu izločila ciprsko ekipo Youth Union s skupnim izidom 72:48, je bila na povratni tekmi na Siciliji najučinkovitejša Maša Benigar s sedmimi goli. Neja Polak in Teja Treven sta dosegli po štiri, Martina Vujmilović Belac in Alma Arnautović po dva, Anja Jereb, Tinkara Marinšek, Maša Felluga in Živa Kocijančič pa po en zadetek.

V osmino finala evropskega pokala so se sicer že prejšnji teden uvrstile rokometašice ajdovskega Mlinotesta po skupni zmagi nad švicarskim Herzogenbuchseejem s 56:44.