Jose Maria Rodriguez (Španija) med finalno tekmo.
Slavje francoskih rokometašev po zmagi nad Tunizijo.

Nadvse neobičajen finale je bil nezanimiv, saj je bilo že ob polčasu 21:13. Španiji je uspevalo vse. V vratih je kraljeval Jose Javier Hombrados, v napadu Juan Garcia, z 11 goli prvi strelec tekme.

Kockasti so odpovedali, pomagati pa jim ni mogel niti Petar Metličić. Razpoložen je bil le Mirza Džomba, ki pa je vseh sedem zadetkov dosegel v prvem polčasu. Blaž Lacković je prvič zadel v 25. minuti! Vlado Šola je bil v vratih povsem neprepoznaven.

Španci so po zadnjem izenačenju na 6 dosegli štiri gole zapored, s sedmimi goli (15:8) pa prvič povedli v 21. minuti.

V drugem polčasu je bilo pričakovati popolno ofenzivo branilcev naslova, od česar pa ni bilo nič. Sredi drugega polčasa je bilo že 32:19. V petih minutah se je Hrvatom uspelo približati na 33:25, vendar za preobrat niso imeli nobenih možnosti.

To je prva kolajna Špancev doslej na svetovnih prvenstvih, imajo pa v vitrinah že dve bronasti olimpijski medalji in sve srebrni in bronasto medaljo z evropskih prvenstev.

Tunizijci zapravili lepo priložnost
Francozi so v tekmi za tretje mesto premagali Tunizijo s 26:25. Svetovni prvaki iz leta 1995 in 2001 so v prvem polčasu zaostajali že za sedem golov. Zmagoviti gol je 35 sekund pred koncem s sedemmetrovke dosegel Joel Abati. Tunizijcem se je tako izmuznila lepa priložnost, da postanejo prva afriška reprezentanca z medaljo na SP-ju.