Danijel Šarić bo očitno največja ovira tudi za Slovence, ki se bodo s Katarjem pomerili v ponedeljek. Foto: EPA

Katarci so vseskozi vodili, sredi prvega polčasa že z 12:6. Na odmor so varovanci Valera Rivere odšli s +3 (15:12). Brazilci so v nadaljevanju zaigrali bolje in se deset minut pred koncem po golu Fabia Chuffe približali le na zadetek razlike (21:20).

Popolnega preobrata pa jim ni uspelo pripraviti, za kar je najbolj zaslužen prvi zvezdnik srečanja Danijel Šarić, ki je blestel v vratih Katarja. 37-letni vratar je zbral 20 obramb.
Pred uvodno tekmo je bila v večnamenski dvorani Lusail spektakularna slovesnost ob odprtju, na kateri so se prepletale preteklost, sedanjost in prihodnost Katarja. Po koncu slovesnosti je dvorano, ki se sredi puščave dviga "iz nič", razsvetlil ognjemet.