Lewis Hamilton je prvo zmago slavil v Kanadi leta 2007. Foto: Reuters

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaši vprašanji o formuli ena. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju
Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1.447. Lewis Hamilton je prav v vsaki sezoni formule ena, v kateri je nastopil, dobil vsaj eno dirko. Je to uspelo še kakšnemu vozniku v tem razredu?
Gregor P.

Ne, Lewis Hamilton je trenutno edini dirkač formule ena, ki se ponaša s tako statistiko. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

DirkačZmageSezone VSezone ZOdstotek
Lewis Hamilton821313100,0
Jackie Stewart279888,9
Juan Manuel Fangio248787,5
Alain Prost51131184,6
Ayrton Senna4111981,8
Michael Schumacher91191578,9
Jim Clark259777,8
Sebastian Vettel53131076,9
Nelson Piquet23141071,4

Opombe:
- V drugem stolpcu je število vseh zmag v svetovnem prvenstvu.
- Sezone V: število sezon, v katerih je vozil vsak dirkač.
- Sezone Z: število sezon, v katerih je posamezni dirkač zmagal vsaj enkrat.
- Zadnji stolpec pa prinaša odstotek sezon z vsaj eno zmago.
- Upoštevani so vsi dirkači, ki so zmagali vsaj desetkrat.

1.448. Kakšna pa je lestvica dirkačev formula ena, ko nas zanimajo zaporedne sezone dirkačev z vsaj eno zmago?
Gregor P.

Na vrhu je Michael Schumacher, ki ima 15 takih sezon, Lewis Hamilton pa je že na drugem mestu.

DirkačZmageRazponSezone
Michael Schumacher911992–199615
Lewis Hamilton822007–201913
Alain Prost511981–199010
Ayrton Senna411985–19939
Nelson Piquet231980–19878
Stirling Moss161955–19617
Jim Clark251962–19687
David Coulthard131997–20037