Russell Westbrook bo v nekaj letih bržkone porušil rekord Oscarja Robertsona. Westbrook je za deseti trojni dvojček potreboval 438. tekem, Dončić pa le 77. Foto: AP

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaša vprašanja o trojnih dvojčkih. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj.

Vabljeni k sodelovanju
Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1.453. Luka Dončić ima že 11 trojnih dvojčkov. Koliko tekem so za prvi, peti ali deseti trojni dvojček potrebovali najbolj uspešni zbiratelji trojnih dvojčkov v Ligi NBA?
Peter Perdih

Luka Dončić je za svoj deseti trojni dvojček potreboval vsega 77 tekem, med legendami trojnih dvojčkov je hitreje do tega mejnika prišel le Oscar Robertson. Podrobnosti so v spodnji tabeli. Upoštevanih je 12 košarkarjev (deset tistih z največ trojnimi dvojčki, Luka Dončić in še Ben Simmons, ki je v Ligo NBA prišel leto pred Dončićem in je tudi hitro začel nabirati trojne dvojčke).

KošarkarVsi dvojčkiPrviPetiDeseti
Oscar Robertson18111432
Ben Simmons2244371
Luka Dončić11456577
Magic Johnson13855290
Jason Kidd1076889130
Larry Bird5914152260
LeBron James83116169277
Fat Lever43226342365
Russell Westbrook14060210438
Wilt Chamberlain78293341491
James Harden42268432542
Bob Cousey3378331562

Opombi:
- Vsi dvojčki: Število vseh trojnih dvojčkov, ki jih je posamezni košarkar dosegel v Ligi NBA
- Prvi/Peti/Deseti: Število tekem, ki jih je igralec potreboval za prvi, peti in deseti trojni dvojček.

1.454. Zanima me največja vsota točk, skokov, podaj, ukradenih žog in blokad pri igralcih, ki so dosegli trojni dvojček.
Mitja Mlakar

V zadnjih 20 sezonah so košarkarji skupaj dosegli 1.008 trojnih dvojčkov. V tem obdobju ima največjo vsoto omenjenih statistik James Harden. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

KošarkarDatumTočkeSkokiPodajeŽogeBlokadeSkupaj
James Harden31.12.065316170086
James Harden30.1.086010114186
Russell Westbrook29.3.175713113084
DeMarcus Cousins22.1.184423104182
James Harden27.1.175113132180
Russell Westbrook4.3.154915103178
LeBron James18.2.104313152477
Russell Westbrook9.4.175016101077
Vince Carter7.4.074616101376
Russell Westbrook28.10.165113102076
........................
Luka Dončić1.11.193113150160

1.455. Kdo pa ima najnižjo vsoto?
Mitja Mlakar

To je Hassan Whiteside, ki je 5. februarja 2016 za Miami dosegel po deset točk, skokov in blokad, v preostalih statistikah pa je zbral ničlo (podaj in ukradenih žog).