Ronald Koeman je v sezoni 1987/1988 osvojil naslov evropskega prvaka s PSV-jem. Štiri leta pozneje se je na prestol povzpel še z Barcelono. Foto: EPA
Nogometaši Milana
Nogometaši Milana so v sezoni 2002/2003 v povprečju dosegli 1,21 gola na tekmo (23 zadetkov na 19 tekmah). V finalu so po streljanju enajstmetrovk premagali Juventus. V 120 minutah se je tekma končala z 0:0, streli z bele točke pa so se končali z izidom 3:2. Foto: EPA
Nogometaši Interja
Nogometaši Interja so v sezoni 2009/2010 na 13 tekmah dosegli 17 golov. V finalu so v Madridu premagali Bayern z 2:0, oba gola je dosegel Diego Milito. Foto: EPA
Navijač Liverpoola
Liverpool je zadnji naslov prvaka osvojil v sezoni 2004/2005, ko je na 15 tekmah dosegel 20 golov. V finalu je proti Milanu prvi polčas izgubil s 3:0, nato pa v vseh šestih minutah dosegel tri gole. Naslov prvaka je nato osvojil po streljanju enajstmetrovk. Foto: EPA

Športni SOS se tokrat ukvarja z evropskimi nogometnimi prvaki, ki so v svojih šampionskih mesecih dosegli najmanj golov oziroma jih najmanj prejeli.

Še vedno ste vabljeni, da pošiljate svoja vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki. Preverite tudi vsa vprašanja, ki so do zdaj že dobila svoj odgovor.

209. Koliko je bilo najmanj golov, ki jih je v sezoni zabil zmagovalec Lige prvakov?

Simon Novosel

PSV Eindhoven je tisti zmagovalec Lige prvakov (oziroma Pokala državnih prvakov), ki je v svoji zmagovalni sezoni dosegel najmanj zadetkov. To se je zgodilo v sezoni 1987/1988, ko so Nizozemci na devetih tekmah dosegli devet golov.

PSV - BENFICA 0:0 (11-metrovke 6:5)

V spodnji tabeli je osem zmagovalcev, ki so dosegli najmanj golov.

14Ajax1971/1972

V zadnjih sezonah je na sporedu precej več tekem kot v prvih desetletjih tekmovanja. Če upoštevamo še število tekem, dobimo naslednjo lestvico. Zmagovalci Lige prvakov (oziroma Pokala državnih prvakov) so zdaj razporejeni po številu golov na tekmo.