Tina Maze je na svetovnih prvenstvih in olimpijskih igrah osvojila že šesto medaljo. Foto: EPA

V zgodovini alpskega smučanja je bila Janica Kostelić leta 2001 edina, ki je na svetovno prvenstvo prišla v vlogi vodilne tekmovalke v svetovnem pokalu, nato pa na SP-ju ni osvojila niti ene medalje. Zanimivo, osem let pozneje je v moški konkurenci ista usoda doletela njenega brata Ivico Kostelića.

Vabljeni k branju:
- Športni SOS: Podrobna predstavitev vetrne izravnave.
V zapisu lahko glasujete tudi v anketi: Koliko medalj bo Tina Maze osvojila v Schladmingu?

Kjus leta 1999 kot vodilni osvojil pet medalj
Športni SOS še razkriva, da je bil Lasse Kjus leta 1999 tisti smučar, ki je na svetovno prvenstvo prišel v vlogi najboljšega smučarja v svetovnem pokalu, nato pa je osvojil medalje v vseh petih disciplinah.