Novak Đoković se je na turnirju v Rimu kot že tolikokrat doslej rešil iz nezavidljivega položaja in se prebil v finale. V nedeljo bomo spremljali sanjski obračun med Đokovićem in Nadalom. Foto: Reuters

Đokovića je po petkovih težavah z dežjem v soboto čakal dvojni spored. In to kakšen. V tretjem medsebojnem obračunu s Cicipasom na peščeni podlagi je bil Đoković še tretjič uspešnejši. Dvoboj, ki je trajal tri ure in 16 minut, je bil v petek zaradi dežja dvakrat prekinjen, potem ko je Grk dobil prvi niz in v drugem povedel z 2:1. V sobotnem nadaljevanju je Nole z dvema odvzemoma servisa izsilil tretji niz, ki je bil zelo razburljiv.

V zadnji igri Đoković povedel z 0:40
Cicipas, zmagovalec letošnjega Monte Carla in finalist v Madridu, je po brejku povedel s 5:4 in serviral za zmago, toda Đoković je izenačil. V naslednji igri je imel Cicipas brejkžogo, ki je ni izkoristil, v 12. igri pa je povsem popustil in na njegov servis je Đoković povedel z 0:40 ter izkoristil drugo zaključno žogo.

Odločala tudi izjemna psihična moč
"Zdi se mi, kot da sta bila to dva različna dvoboja. Včeraj je bil Cicipas boljši in tudi danes je spodbudno začel. Uspelo mi je, da sem mu v ključnih trenutkih vzel servis v drugem in tretjem nizu. Imel sem tudi nekaj sreče, pa psihično moč v odločilnih igrah, ko je en udarec odločil o zmagovalcu. Vzdušje je bilo fantastično, čudovito je igrati pred množico gledalcev
," je povedal Đoković. Tribune so bile lepo zasedene in že za gledalce pred TV-zasloni je to druga zgodba kot pa spremljati dvoboj v tišini. Đoković je naredil 35 nevsiljenih napak, Cicipas 41. V osvojenih točkah je bilo 134:119.

Sonego presenetil Rubljova, nato pa namučil Đokovića
Tekmec prvega igralca sveta v polfinalu je bil italijanski up Lorenzo Sonego, ki je moral prav tako v soboto odigrati četrtfinale. Premagal je sedmega nosilca, Rusa Andreja Rubljova, s 4:6, 6:4, 6:3.

Đoković je v večernem polfinalu kljub dobremu odporu Sonega premagal s 6:3, 6:7 (5), 6:2. Ob koncu drugega niza je pri izidu 6:5 serviral za zmago, toda 33. igralec sveta se je izvlekel in izid izenačil v podaljšani igri, v kateri je zaostajal z 2:4. Srb je v uvodni igri odločilnega niza rešil tri vezane priložnosti za brejk in pobegnil na 4:1. Tega 26-letni Italijan ni mogel več nadoknaditi. Dvoboj je trajal dve uri in 43 minut.

Rafael Nadal prek Opelke v finale Rima

Nadal v finale z zmago nad ameriškim velikanom
Srba v nedeljo ob 17. uri čaka spočiti Rafael Nadal, ki v polfinalu ni imel posebej težkega dela z ameriškim velikanom, 211 cm visokim Reillyjem Opelko. Slavil je s 6:4, 6:4 in se 12. uvrstil v rimski finale. Turnir je do zdaj dobil devetkrat.

Đoković je bil v soboto na igrišču štiri ure in 55 minut, Nadal zgolj uro in 32 minut.

Đoković in Nadal se bosta pomerila že 57. V medsebojnih dvobojih z 29:27 vodi Srb. Zadnji dvoboj v Rimu je leta 2016 dobil Đoković, kar pa je bila tudi njegova zadnja zmaga v medsebojnih dvobojih na pesku. Zadnji štirje dvoboji na tej podlagi so pripadli Špancu.