Novak Đoković se je zapisal v zgodovino. Foto: Reuters
Veliko rivalstvo se bo nadaljevalo v New Yorku, kjer se bo prihodnji teden začel zadnji letošnji turnir za grand slam. Foto: Reuters
Đoković: Dvoboj s Federerjem je bil popoln

Srb je bil v zadnjem letu in pol v veliki krizi, ki jo je končal z zmago v Wimbledonu, zdaj pa mu je uspelo končno osvojiti zadnji večji turnir, ki mu je manjkal. V Cincinnatiju je že petkrat igral v finalu, kar trikrat ga je na zadnji oviri ustavil Roger Federer.
24:22 v medsebojnih dvobojih
Velika rivala sta se srečala prvič po januarju 2016 in Srb je dosegel eno izmed najprepričljivejših zmag v medsebojnih dvobojih. Zdaj vodi s 24:22. To je njegova 31. zmaga na turnirjih serije masters. Več jih je zbral le Rafael Nadal.

Izgubil servis po stotih zaporednih igrah
Federer, ki v Cincinnatiju ni izgubil začetnega udarca v 100 zaporednih servisnih igrah, je prvič pokleknil v sedmi igri. Đoković je suvereno serviral in Švicarju ni dovolil niti ene priložnosti za brejk. Prvi niz je dobil po 37 minutah.
Drugi niz se je začel po notah Federerja. Zaostanek 40:15 je s tremi zaporednimi točkami spremenil v prednost in Đokoviću nepričakovano takoj odvzel servis. Ko so vsi pričakovali, da bo brejk nadgradil, se je Đoković vrnil in izenačil na 2:2. Odločitev ja padla v sedmi igri, ko je Srb še tretjič na dvoboju odvzel servis Švicarju. Dvoboj je mirno pripeljal do konca in slavil po uri in 25 minutah. Federer je naredil kar 39 nevsiljenih napak.
"Ta trenutek je res poseben. Še na začetku sezone sem prestajal težko obdobje v karieri, tako da se zdi precej nerealno, da sem prišel nazaj na tako raven. Roger danes ni bil pravi. Zgrešil je veliko returnov, imel je težav z gibanjem. Še zdaleč ni igral tako kot med tednom, toda hkrati sem bil tudi jaz izjemno trden," je po 70. turnirski zmagi v karieri povedal Đoković.

Manjka mu le zlata olimpijska medalja
31-letnik se poleg vseh štirih turnirjev za grand slam, ki jih je imel v rokah hkrati, in devetih turnirjev serije masters lahko pohvali tudi z zmago v Davisovem pokalu. Od največjih lovorik mu manjka le zlata olimpijska medalja. Dvakrat je izpadel v polfinalu, v Pekingu 2008 je osvojil bron, štiri leta pozneje pa je izgubil obračun za tretje mesto. Novo priložnost bo imel leta 2020 v Tokiu.