Dominic Thiem nadaljuje prepričljive predstave na pariškem pesku. Foto: Reuters

Thiem, zmagovalec letošnjega New Yorka, je z nasprotnikom opravil v samo 2 urah in 15 minutah z izidom 6:4, 6:3 in 6:1 in si prvi med vsemi zagotovil mesto v osmini finala. "To je bil odličen dvoboj, oba sva igrala dobro. Ni me zmotil zgoden termin obračuna. Casper je bil zelo samozavesten in potrudil sem se, da mu ne bi ničesar poklonil, tudi v tretjem nizu ne," je povedal 27-letni Thiem, ki je po 19 minutah zadnjega niza že vodil s 4:1, dvoboj pa je končal z asom.

Nadal v prvem tednu Pariza nima nobenih težav. Foto: Reuters

Gaston Wawrinki zavezal kravato
Thiem se je štirinajstič prebil v osmino finala enega od turnirjev velike četverice in zdaj čaka na Huga Gastona, ki je v petem nizu s 6:0 vzel voljo Stanu Wawrinki, zmagovalcu Roland Garrosa iz leta 2015. 20-letni Gaston, ki je šele na 239. mestu lestvice ATP, je edini od 18 Francozov, ki so še v igri za pokal mušketirjev.

Nadal spet neusmiljen, naslednja ovira Sebastian Korda
Rafael Nadal spet ni imel nobenih težav, tekmecu ni privoščil niti ene priložnosti za odvzem servisa. Proti Italijanu Stefanu Travaglii je uvodni niz dobil po 23 minutah (6:1), v drugem je bilo bolj izenačeno (6:4), v zadnjem pa je spet povsem prevladoval 12-kratni zmagovalec Odprtega prvenstva Francije (6:0).

Naslednja ovira bo 20-letni Američan Sebastian Korda, sin Petra Korde, ki je v Parizu leta 1992 igral v finalu. "Ko sem odraščal, sem svojega mačka po njem poimenoval Rafa. To pove vse, kako obožujem Nadala. Je moj največji idol in eden od razlogov, da igram tenis. Sem najsrečnejši človek na svetu, ker se bom lahko pomeril z njim," je že zdaj vzhičen Korda (213. na lestvici ATP), ki je Španca Pedra Martineza ugnal v treh nizih.

Thiem zanesljivo v osmino finala Pariza

Maščevanje prve nosilke
Pri ženskah je Simona Halep delo opravila v 54 minutah, naredila je le sedem neizsiljenih napak. Prva nosilka je 19-letno Američanko Amande Anisimovo odpravila s 6:0 in 6:1. "Odigrala sem zares dober dvoboj. Bila sem agresivna in nisem ponovila lanskih napak, vseskozi sem bila osredotočena na tekmico," je dejala Halepova, ki je zmago posvetila svojemu avstralskemu trenerju Darrenu Cahillu, ki danes praznuje 55. rojstni dan.

Francoz Gaston izločil Švicarja Wawrinko

Tudi poljska najstnica se ni preveč utrudila
Halepova, zmagovalka turnirja v Rolandu Garrosu v letu 2018 se bo v osmini finala pomerila s Poljakinjo Igo Swiatek, ki je drugič zapored uvrstila v osmino finala Odprtega prvenstva Francije. S 6:3 in 6:2 je bila premočna za povabljeno Kanadčanko Eugenie Bouchard. V prvih treh krogih je mladinska prvakinja Pariza v dvojicah izgubila vsega 13 iger.

Tretja nosilka Elina Svitolina je v uri in 40 minut s 6:4 in 7:5 izločila Jekaterino Aleksandrovo.

6:1, 6:4, 6:0

Ob debiju na turnirjih za grand slam je Iga Swiatek lani v osmini finala Roland Garrosa izgubila proti Simoni Halep. Foto: Reuters