Aljaž Bedene se je boril za preboj v četrtfinale v Dubaju. Foto: AP

To je bil prvi medsebojni obračun omenjenih teniških igralcev, Bedene na ATP-lestvici trenutno zaseda 59. mesto, Nišikori je 41. Slovenec še vedno čaka na prvi osvojeni turnir serije ATP, Japonec jih je osvojil 12, med največje uspehe pa šteje tudi njegov preboj v finale OP ZDA leta 2014, ko je moral priznati premoč Hrvatu Marinu Čiliću.

Bedene obstal v osmini finala Dubaja

Bedene dvoboja ni začel dobro, začetni udarec je izgubil že v uvodni igri, potem ko si je nasprotnik kot blisk priigral tri priložnosti za break. Bedene je vse tri ubranil, a nikakor mu ni uspelo končati igre, Nišikori je peto priložnost za break vendarle izkoristil in povedel z 1:0. To je bil tudi prelomni trenutek prvega niza, do konca le-tega se je odvijal mrtvi tek, oba igralca sta dobivala igre na svoj servis, zadnjo Nišikori brez izgubljene točke za 6:4. Drugi niz je bil še bolj izenačen, trenutek odločitve pa je bil v deveti igri, v kateri si je Nišikori priigral dve priložnosti za odvzem servisa nasprotniku, z dvojno Bedenetovo napako je izkoristil drugo in povedel s 5:4.

V deseti igri si je 31-letnik iz Šimana priboril dve zaključni žogici za zmago, vendar je obe zapravil z nevsiljeno napako. Bedene si je nato celo priigral priložnost, da izenači izid na 5:5, a se je Nišikori izvlekel, ko je Ljubljančan smash poslal v mrežo. Po daljših izmenjavah je Japonec dokončal delo in se uvrstil v naslednji krog tekmovanja.