Aryna Sabalenka je dobila turnir v Madridu. Foto: Reuters

Sabalenka je nasprotnici prvič zapretila v šesti igri, v kateri si je priigrala dve priložnosti za odvzem začetnega udarca, a se je Poljakinja še rešila, v naslednji igri na svoj servis pa ji je zmanjkalo sreče. Belorusinja je z breakom povedla s 5:3 in v naslednji igri potrdila zmago v nizu s 6:3.

Sabalenka je za zmago v finalu potrebovala dve uri in 27 minut. Postala je šele četrta večkratna prvakinja Madrida ob Petri Kvitovi (3), Simoni Halep (2) in Sereni Williams (2). Foto: Reuters

V drugem nizu je Poljakinja zaigrala bolje, tudi zaradi dejstva, da je Sabalenko večkrat na cedilu pustil v prvem nizu sicer precej zanesljiv začetni udarec. Odločilni korak je naredila v osmi igri, potem ko je nasprotnici odvzela servis in povedla s 5:3. V naslednji igri je z zgolj eno izgubljeno točko zmagala in izid v nizih izenačila na 1:1.

Sledil je odločilni niz, v katerem je Sabalenka povedla s 3:0, nato pa popolnoma odpovedala v peti igri in brez dobljene točke predala igro na svoj servis nasprotnici, ki je break potrdila za 3:3. To pa je bilo tudi vse. Sabalenka je dobila naslednje tri igre, si priborila štiri zaključne žogice in dobila turnir z zmago v odločilnem nizu s 6:3.

"Zelo sem vesela te zmage. Če hočeš premagati najboljšo igralko na svetu, moraš igrati res vrhunsko," je dejala Sabalenka, ki je za nagrado prejela dober milijon evrov.

Sabalenka ugnala Swiatek v Madridu
Anisimova se umika iz teniškega sveta

Teniška igralka Amanda Anisimova je sporočila, da se bo zaradi psihičnih težav za nedoločen čas umaknila od profesionalnega igranja tenisa. Kot je zapisala na Instagramu, se z omenjenimi težavami ter izgorelostjo spopada že od poletja 2022. 21-letna Anisimova, ki nastopa pod zastavo ZDA, je trenutno na 47. mestu lestvice WTA, najvišje pa je bila 21.