Tamara Zidanšek, ki zaseda 70. mesto na WTA-lestvici, se je prvič v karieri pomerila z legendarno Sereno Williams, ki je trenutno 9. na svetovni teniški lestvici. Foto: Reuters

Ni mi kar pustila zmagati, zares je dobra borka.

Serena Williams o Tamari Zidanšek

"Po 0:40 in treh zapravljenih žogicah na njen servis sem bila frustrirana. Morala sem razčistiti sama pri sebi, da sem se dvignila in prišla do zmage. Zame je bila to dobra tekma. Ni mi kar pustila zmagati, zares je dobra borka. Naredila sem preveč napak, obenem pa sem se borila s svojimi težavami. Vedela sem, da moram bolje igrati, če ne želim, da se dvoboj zavleče," je po dvoboju na osrednjem igrišču v Melbournu povedala Serena Williams. Eno uro in 18 minut je 23-kratna zmagovalka turnirjev za grand slam potrebovala, da je v 2. krogu izločila Tamaro Zidanšek.

Prevzela pobudo in prišla do treh žogic za brejk
Po krikih zadovoljstva in gestah ob uspešnih točkah v drugem nizu je bilo očitno, da se je morala Serena Williams potruditi, da je odbila napad mlade Slovenke. Zidanškova je po gladko izgubljenem uvodnem nizu začela drugi niz popolnoma drugače, povedla in držala korak z Williamsovo. Ko je Slovenka ubranila kar štiri priložnosti za brejk, je prevzela pobudo, v maratonski šesti igri 2. niza imela tri žogice za odvzem servisa, a se ji ni izšlo.

Hercogova in Zidanškova osvojili po pet iger

Prva je servirala Slovenka, ki pa je bila pod vtisom igranja na osrednjem igrišču in gladko izgubila uvodno igro, sledilo je brezhibno serviranje Williamsove. A v tretji igri je Zidanškova le pokazala, da lahko igra in je brez izgubljene točke znižala na 1:2. Nato je 22-letnica iz Slovenskih Konjic prišla do prve priložnosti za brejk, ki pa je ni izkoristila.

Nasprotno – Serena Williams je spet prevzela pobudo in prišla do ključnega drugega brejka niza. Na koncu je bilo po 31 minutah igre 6:2 za teniško superzvezdnico.

Popolnoma druga pesem v nadaljevanju
Drugi niz se je začel drugače. Zidanškova je povedla, držala 40:40 na servis Williamsove, nato pa v tretji igri ubranila kar štiri žogice za brejk Američanke, a je mlada Slovenka zdržala in prišla do 2:1. Dvoboj je postal povsem izenačen, v peti igri je Zidanškova ubranila kar 4 žogice za brejk.

Še bolj dramatično je bilo v šesti igri, ki se je razvlekla v 13 točk, pri čemer je imela Zidanškova kar tri žogice za odvzem servisa, a ji ni uspel veliki met za vodstvo 4:2. Serena Williams se je s kričanjem in grimasami veselila vsake uspešne točke. Po zapravljeni veliki priložnosti se je Zidanškovi ustavilo, saj je brez osvojene točke izgubila servis za 3:4 in dvoboj se je nato hitro končal, saj je za konec še enkrat zapravila svoj servis.

V prvem medsebojnem dvoboju je bila Ashleigh Barty prepričljivo boljša od Polone Hercog, dvoboja med Avstralko in Slovenko je bilo konec po 68 minutah igre. Foto: AP

Polona Hercog je v 2. krogu Odprtega prvenstva Avstralije izgubila proti Avstralki Ashleigh Barty. Prva nosilka uvodnega turnirja za grand slam je bila po 68 minutah igre boljša s 6:1 in 6:4.

Prvi niz gladko Avstralki
Potem ko je Polona Hercog v prvem krogu zanesljivo s 6:3, 6:3 premagala Švedinjo Rebecco Peterson, je bila v drugem krogu nemočna proti eni izmed prvih favoritinj za naslov v Melbournu.

Asleigh Barty je udarno začela dvoboj in že takoj v drugi igri prišla do odvzema servisa. Hercogova je v četrti igri znižala na 1:3, to pa je bilo vse, kar ji je Avstralka iz Ipswicha v Queenslandu dovolila. Po samo 26 minutah je Bartyjeva dobila prvi niz s 6:1. Razmerje točk je bilo kar 29:15 v njeno korist.

Hercogova zapravila vseh šest priložnosti za brejk
V drugem nizu se je Mariborčanka, ki je svoj 29. rojstni dan praznovala v ponedeljek, bolje kosala s tekmico. V drugi igri je prišla do prvih dveh priložnosti za odvzem servisa, ki pa ju ni izkoristila. Hercogova je imela v osmi igri še dvakrat priložnost za brejk, a je tudi v tem primeru Bartyjeva izenačila.

Športna zgodba: Dve Slovenki na Rod Laver Areni

Kazen je sledila v naslednji igri, ko je prva nosilka turnirja tam spodaj izkoristila prvo priložnost za odvzem servisa v drugem nizu. V zadnji, deseti igri pa je Bartyjeva spet ubranila dve žogici za brejk in izkoristila prvo priložnost za zmago za končnih 6:1, 6:4.

V tolažbo 79 tisoč evrov nagrade
Bartyjevo v 3. krogu čaka 20-letna Kazahstanka Jelena Ribakina, ki je v dveh nizih s 6:3, 6:4 ugnala Belgijko Greetje Minnen. Najboljši slovenski igralki Hercogova v uteho ostaja 78.980 evrov denarne nagrade za nastop med 64 najboljšimi.

Bedene – Gulbis v četrtek
Aljaž Bedene
bo svoj obračun drugega kroga med posamezniki odigral v četrtek proti Latvijcu Ernestsu Gulbisu. Vseeno 30-letni Ljubljančan v sredo ni počival, saj je zaigral v moških dvojicah v paru z Arielom Beharjem. Slovensko-urugvajska naveza je bila nemočna proti argentinskemu paru Federico Delbonis–Leonardo Mayer, ki sta bila boljša s 6:3 in 6:2.

Slovenki nastopili in izgubili v Rod Laver Areni

Federer ima odprto pot do polfinala
V moški konkurenci je v večernem dvoboju v zgolj uri in 32 minutah napredoval Roger Federer, ki je s 6:1, 6:4, 6:1 odpravil Srba Filipa Krajinovića. Švicar je 3. krog Melbourna dosegel v vseh svojih 21 nastopih na tem turnirju. Federer ima popolnoma odprto pot do polfinala v že tako najšibkješi četrtinki žreba, saj so v njegovem delu od nosilcev izpadli Matteo Berrettini, Denis Shapovalov in Grigor Dimitrov. Njegov naslednji nasprotnik bo domačin John Millman.

"Zame se je sezona za zdaj začela odlično. Trdo sem treniral in upam, se se mi trud poplača. Počutim se res sproščeno na igrišču ... Vesel sem, da sem še 'v igri' in se veselim naslednjega dvoboja," je dejal 38-leni Švicar, ki je prav v Melbournu pred dvema letoma osvojil zadnjo lovoriko za grand slam.

Đoković odpravil prvega od dveh Japoncev
S skorajda povsem enakim izidom (6:1, 6:4, 6:2) je zmagal Novak Đoković, ki je moral biti proti Japoncu Tatsumiju Itu na igrišču le štiri minute več od Švicarja. V petek ga v 3. krogu čaka še en Japonec Jošito Nišioka.

Gauffova bo znova izzvala Osako
Naomi Osaka je s 6:2 in 6:4 ugnala Kitajko Saisai Ženg, potem ko je v drugem nizu zaostajala z 2:4. Po 82 minutah si je zagotovila obračun z obetavno Američanko Coco Gauff. 15-letnica je bila s 4:6, 6:3 in 7:5 boljša od Sorane Cirstea. Prva igralka sveta je na Odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku ugnala Gauffova, v petek pa se obeta nov zanimiv obračun.