Mary Wilson (1944‒2021). Foto: EPA
Mary Wilson (1944‒2021). Foto: EPA

"Mary Wilson je bila posebna. Bila je pionirka, diva in zelo jo bomo pogrešali," je dejal Berry Gordy, ustanovitelj založbe Motown, ki je stala za številnimi uspešnicami skupine.

Pevka je bila aktivna do zadnjega. Še dva dneva pred smrtjo je na YouTubu objavila napoved: "Vznemirljive novice o The Supremes, Florence Ballard in neobjavljenih materialih."

Mary Wilson se je rodila 12. marca 1944 v Greenvilleu v ameriški zvezni državi Misisipi. Sprva je odraščala pri teti in stricu, pri dvanajstih letih se je z materjo preselila v Detroit.

Vrsto let sodelovala z Diano Ross

V zgodbo o skupini The Supremes je vstopila že v starosti 15 let, ko je v Detroitu leta 1959 po zgledu moške zasedbe The Primes nastala zasedba The Primettes, ki je bila predhodnica The Supremes.

V skupini so na začetku ob Mary Wilson pele še Diana Ross, Florence Ballard in Barbara Martin. Zadnja je skupino zapustila, še preden je zaslovela, druge članice so nadaljevale kot trio. Največji uspeh so dosegle v 60. letih preteklega stoletja z že omenjenima uspešnicama.
Leta 1970 je skupino zapustila Diana Ross, nadomestila jo je Jean Terrell. Skupina je nato razpadla leta 1977. Leta 1988 je bila skupina The Supremes sprejeta v Dvorano slavnih rock'n'rolla.

Mary Wilson je leta 1986 izdala knjigo spominov Dreamgirl: My Life As a Supreme, kjer je opisala obdobje, ki ga je preživela s skupino in svoj odnos z Diano Ross.

Mary Wilson je bila avgusta lani gostja oddaje Intervju

"The Supremes so bile uresničitev naših sanj"

Lani je pevka obiskala tudi Slovenijo in nastopila v Narodnem domu Maribor. V intervjuju za Delo je tedaj povedala: "Peti smo začele, ko smo bile zelo mlade, Florence je bila najstarejša, z Diane sva imeli le 13 ali 14 let. Marsikdo si želi slave in bogastva, ker pa smo pri tem lahko počele nekaj, pri čemer smo res uživale, so bile The Supremes uresničitev naših sanj."

"V petdesetih letih, ko smo začele peti, življenje v Združenih državah Amerike za temnopolte ni bilo preprosto. Nismo bili enakovredni, z nami niso ravnali kot z ljudmi. Generacija mladih, ki danes sledi svojim sanjam, lahko stori, kar koli hoče. Takrat ni bilo tako. Najtežje je bilo prav to, da smo poskusile dokazati, da smo enakovredne," je še povedala za časnik.