Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Del razstave trienala EKO 9, ki je v Mariboru lani premišljeval o okolijski problematiki skozi prizmo grozljivke, del razstave reinterpretirajo v Mestni galeriji v Budimpešti.
V nizozemskem muzeju je otrok na razstavi vidno poškodoval sliko Marka Rothka, vredno več milijonov evrov. Muzej še razmišlja o nadaljnjih korakih. Poiskali so restavratorsko pomoč, saj je Rothkove slike zelo zahtevno obnoviti.
Galerija Fotografija je prva slovenska galerija, ki se predstavlja na najstarejšem sejmu fotografske umetnosti na svetu, sejmu Združenja mednarodnih ponudnikov umetniške fotografije AIPAD v New Yorku. Na ogled postavlja dela petih avtorjev.
Iz mestne hiše v Maashorstu so 46 umetnin med prenovo pomotoma odnesli skupaj s smetmi in da je malo verjetno, da jih bodo kdaj našli. Po poročanju lokalnih medijev so bila dela shranjena kar v zabojnikih za smeti in z njimi niso ustrezno ravnali.
V Galeriji Lojzeta Spacala na gradu Štanjel odpirajo razstavo Zorana Mušiča Telesa pokrajin. Do septembra bo na ogled 30 del, ki odsevajo kraško pokrajino in umetnikovo zgodnejšo pot.
V Somerset Housu v Londonu je do 5. maja na ogled razstava letošnjih nagrajencev fotografskega natečaja Sony World Photography Awards, na katerem je bil za najboljšega fotografa razglašen Zed Nelson s podobami posledic človekovih posegov v naravo.
V Muzeju sodobne umetnosti Metelkova (MSUM) z deli nekaj manj kot 90 domačih in tujih umetnikov raziskujejo odnos med kulturo in naravo.
Na mednarodnem tekmovanju Mednarodnega združenja fotografov živali v Minneapolisu v ZDA je slovenska fotografinja Nika Kuplenk Golobič osvojila prvo mesto v kategoriji psi na prostem, nagrado po izboru sodnikov in naziv fotografinje živali.
V Mali galeriji Banke Slovenije se s svojo prvo samostojno razstavo, naslovljeno Renesansa globokega tiska pri nas, predstavlja kolektiv Sreda v sredo, ki je v začetku lanskega leta prejel nagrado občinstva na 35. Grafičnem bienalu Ljubljana.
Zaradi počasnega urejanja paviljona in zamud pri potrjevanju del se je sodelovanje Izraela na beneškem bienalu leta 2026 znašlo pod vprašajem. Lani je paviljon ostal protestno zaprt, letos pa je Izrael odpovedal sodelovanje na arhitekturnem bienalu.
V ljubljanski Cukrarni odpirajo razstavo umetniške skupine Laibach. Razstavo njihove protivojne kompozicije, navdihnjene po Picassovi Guernici, končuje rekonstrukcija kontroverznega koncerta, ki je leta 1983 privedel do štiriletne prepovedi nastopanja.
Marca je ruski predsednik Vladimir Putin svojemu ameriškemu kolegu Donaldu Trumpu podaril njegov portret. Slika je obveljala za skrivnostno, saj se do zdaj ni vedelo, kako je videti delo, ki ga je Kremelj naročil znanem ruskem umetniku Nikasu Safronovu.
Med Londonom in Prago delujoča češka fotografska umetnica Hana Knižova v svojem ciklu Matere, s katerim se predstavlja v Mali galeriji Cankarjevega doma, ponuja pronicljiv in hkrati igriv razmislek o spreminjajoči se vlogi materinstva.
Podnebna aktivista skupine Letzte Generation (Zadnja generacija), ki sta si leta 2022 prilepila roki na okvir Rafaelove Sikstinske Madone v Galeriji slik starih mojstrov v Dresdnu, je sodišče pomilostilo in jima naložilo zgolj plačilo materialne škode.
Vizualni umetnik Oto Rimele v svojem slikarstvu raziskuje svetlobo in barvo, možnosti, ki jih omogočajo čista slikarska sredstva, s katerimi iz pretežno monokromnih del izvabi žarenje.
"Na umetnost se pogosto gleda kot na razkošje, a naše ugotovitve kažejo, da lahko gledanje umetniških del – bodisi kot del posameznikovih konjičkov ali ciljno posredovanje – znatno izboljša dobro počutje," pravi raziskovalka MacKenzie Trupp.
Po lanskem razmišljanju o sodobnih delovnih razmerjih se nova številka revije za sodobno umetnost ETC. posveča udobju. Predstavljene umetnike zanima, kaj nam pomenijo varnost, družina, ljubezen, prijateljstvo in skupnost.
V muzeju H'art, nekdanjem amsterdamskem Ermitažu, so ob 750-letnici mesta pripravili razstavo, naslovljeno Od Rembrandta do Vermeerja: mojstrovine iz zbirke Leiden. Med 75 deli je tudi edino Vermeerjevo platno, ki je še zmeraj v zasebni lasti.
Grafični bienale Ljubljana je bil ustanovljen leta 1955 in tako letos praznuje svojo 70-letnico. Doslej so na bienalu predstavili dela okoli 9000 umetnikov iz 122 držav. Tokratna umetniška vodja je kuratorka, predavateljica in raziskovalka Chus Martínez.
Letošnja Evropska prestolnica kulture naj bi prinesla trojico razstav del Zorana Mušiča, a so načrte začasno skalila nesoglasja okoli skrbništva nad Mušičevimi deli. Zagata se je razrešila in tako bodo razstave svoja vrata odprle v razmiku meseca dni.
Neveljaven email naslov