Obračun gostiteljev in svetovnih prvakov je bil pričakovano zelo izenačen. Nemci so dobili polčas s 16:14, a so jih Francozi v nadaljevanju hitro ujeli, nato pa je potekal trd obračun "gol za gol".

Timothy N'Guessan je s kakšnih desetih metrov dobesedno v zadnji sekundi zadel čez obrambo Nemcev. Foto: Reuters

Nemci napravili napad za zmago
V zadnji minuti je imela Nemčija pri 25:24 napad za zmago, a je Fabian Böhm žogo zaradi nesporazuma vrgel v avt. Francozi so imeli še dobrih 20 sekund za zadnji napad. Tri sekunde pred koncem so si priborili devetmetrovko. Akcijo je zaključil N'Guessan, ki se je dvignil s kakšnih desetih metrov in čez nemški blok poslal žogo v levi zgornji kot nemočnega Andreasa Wolffa. Slavje Francozov se je začelo. Pretirano razočarani pa Nemci niso bili, saj so si že zagotovili napredovanje v drugi del. Uwe Gensheimer, Fabian Wiede in Martin Strobel so dosegli po štiri gole, medtem ko je pri Franciji z devetimi zadetki blestel Kentin Mahe.

Kapetan Nemčije Uwe Gensheimer je dosegel štiri gole. Foto: Reuters

Grenak poraz Rusov proti Braziliji
Brazilci so v uvodni tekmi 4. kroga svetovnega prvenstva v Nemčiji s 25:23 premagali Rusijo, ki jo vodi slovenski stari znanec Edvard Kokšarov. Rusi so doživeli prvi poraz na prvenstvu, a najbrž usoden v boju za drugi del.

Brazilci so v Berlinu vodili večino tekme, polčas so dobili s 15:10. Rusi so jih ujeli pri 19:19, a so se nato Južnoameričani spet odlepili na +2. Prednosti niso več izpustili iz rok.

Brazilci se veselijo pomembne zmage nad Rusi. Foto: Reuters

V 52. minuti je zaradi odrivanja vratarja Cesarja Almeide rdeči karton dobil Timur Dibirov, ki je bil ob Aleksandru Žitnikovu s šestimi goli najboljši strelec Rusije. Na drugi strani je Felipe Borges zabil sedem zadetkov za Brazilijo, Haniel Langaro jih je dodal šest.

Brazilci so z zmago krog pred koncem rednega dela prehiteli Ruse na tretjem mestu lestvice skupine A. Prva tri mesta namreč vodijo v glavni del tekmovanja. Rusi se bodo v zadnjem krogu pomerili s Francozi, Brazilci pa s Korejci.

Edvard Kokšarov je pustil velik pečat v dresu Celja Pivovarne Laško. S pivovarji je leta 2004 osvojil tudi Ligo prvakov. Zdaj je selektor Rusije. Foto: EPA

Srbi premagali Korejce
Srbi so se v obračunu z dna lestvice dolgo mučili s Korejci, na koncu pa le zmagali z 31:29. Pri Korejcih je blestel Kang, ki je dosegel 12 golov. Na drugi strani jih je Vukašin Vorkapić zabil sedem za Srbe.