Hrvati so z zmago nad Islandijo uspešno odprli svetovno prvenstvo. Luka Stepančić je dosegel sedem golov. Foto: EPA

Islandci so v prvem polčasu že vodili s 14:11, a so Hrvati naredili delni izid 5:0 in na odmor odšli s prednostjo 16:14.

Severnjaki so v nadaljevanju manj kot deset minut pred koncem vodili s 26:25, nato pa je Hrvaška strnila obrambne vrste, Marin Šego je ubranil nekaj islandskih poskusov, Stepančić, Zlatko Horvat in Luka Cindrić pa so v napadu poskrbeli za 30:26. Dvoboj je bil tako odločen. Aron Palmarsson je dosegel sedem golov za vikinge.

Srčni Argentinci so izvlekli točko proti Madžarom. Na fotografiji Mate Lekai v primežu argentinske obrambe. Prav Lekai je izenačil na 25:25. Foto: Reuters

Slovenski krvniki Madžari oddali točko Argentini
V skupini A sta Srbija in Rusija remizirali (30:30). Timur Dibirov 12 golov za Ruse, Nemanja Ilić šest za Srbe. Madžarska, ki je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo izločila Slovenijo, je nekoliko presenetljivo morala oddati točko Argentini (25:25). Zsolt Balogh je za Madžare dal enajst golov, Pablo Simonet šest za gavče. Savdska Arabija, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Boris Denić, je izgubila z Avstrijo (22:29).

Zmagi Francije in Norveške
Branilci naslova Francozi, ki igrajo brez poškodovanega Nikole Karabatića, so s 24:22 porazili Brazilce, podprvaki Norvežani pa s 34:24 Tunizijo.