Hrvaška bi morala premagati Nemčijo, če bi želela ohraniti upe na polfinale. Ko (so)gostitelji SP-ja več kot deset minut niso dosegli gola, je zadišalo po hrvaški zmagi, toda Nemci (na fotografiji prvi strelec Fabian Wiede) so se v svojem slogu vrnili ... Wiede: "Zdaj gremo do konca, dvigniti želimo pokal!" Foto: Reuters

Ko je sredi drugega polčasa s šestimi goli najboljši nemški strelec Fabian Wiede (met 6/6) nemško prednost povišal na tri gole (18:15), se je zdelo, da Hrvaška v Kölnu ne bo več našla priključka, toda Nemci nikakor niso mogli doseči 19. gola, v hrvaških vratih pa je blestel Marin Šega.

Šipić poskrbel za vodstvo, toda ...
V 53. minuti je mladi Marin Šipić izenačil na 18 in poskrbel celo za hrvaško vodstvo, toda Nemci so se tudi ob nekaj spornih sodniških odločitvah vrnili. Hendrik Pekeler je sredi predzadnje minute po protinapadu zadel za vodstvo 21:20, zmago pa je 40 sekund pred koncem s krila potrdil Uwe Gensheimer. Veliko zaslug za nemški uspeh ima tudi vratar Andreas Wolff. Nemci so v prvem polčasu ostali brez Martina Strobla, ki je zaradi poškodbe kolena tudi končal prvenstvo.

Španija upala na remi
V skupini I je tako pred zadnjim krogom že znano, kdo sta oba polfinalista. Ob Nemčiji je to še Francija. Španija, ki je zanesljivo ugnala Brazilijo (36:24), bi na polfinale lahko upala le ob neodločenem izidu med Nemčijo in Hrvaško.

Švedi v nezavidljivem položaju
Norveška ostaja v igri za medaljo, potem ko je s 30:27 premagala Švedsko. V skandinavskem derbiju skupine II je bilo v Herningu ob polčasu 17:14. Za Norveško, ki je polčas sklenila z delnim izidom 3:0, je v prvih 30 minutah kar sedem zadetkov od svojih 11 golov dosegel Magnus Joendal. Aktualni svetovni podprvaki so v nadaljevanju povedli za sedem golov (22:15), tekmeci pa so se lahko približali na največ dva gola zaostanka.

Norvežani morajo uvrstitev v polfinale v sredo potrditi z zmago nad Madžarsko, medtem ko Švede čaka neugodna tekma s favoriziranimi Danci, ki so danes s 26:20 premagali Egipt.

Švedska je po porazu z Norveško v neugodnem položaju, saj se bo morala reševati na tekmi z Dansko. Foto: Reuters