Aaron Ramsey je po protinapadu v 16. minuti zatresel mrežo Tottenhama. Foto: Reuters

Spursi imajo po razburljivem obračunu pred velikimi tekmeci še vedno štiri točke naskoka, ni pa veliko manjkalo, da bi Arsenal zaostanek znižal le na eno točko. V 90. minuti je namreč Pierre-Emerick Aubameyang zastreljal enajstmetrovko.

V prvem polčasu je zadel Aaron Ramsey, ki je v 16. minuti po protinapadu preigral Huga Llorisa in zatresel mrežo Tottenhama. Tik pred polčasom se je izkazal Arsenalov vratar Bernd Leno. Najprej je ubranil poskus Danca Cristiana Eriksena (Harry Kane mu je poslal imeniten predložek), nato pa instinktivno še strel Francoza Moussa Sissokoja.

Harry Kane je s 16. golom sezone postavil končni izid. Foto: Reuters

V drugem polčasu se je Arsenalu hitro ponudila priložnost za 0:2, toda Alexandre Lacazette ni natančno meril. Tottenham je izenačil v 74. minuti. Harry Kane je padel v kazenskem prostoru in nato uspešno izvedel enajstmetrovko.

Pravica skazica ob 11-m topničarjev
Ob izteku rednega dela je ob branilcu Sanchezu padel najboljši strelec Arsenala Pierre-Emerick Aubemeyang, sodnik Anthony Taylor je precej pogumno pokazal na belo točko. Streljal je Aubemeyang, toda vratar Lloris je prebral njegovo namero in preprečil poraz Tottenhama.

"Llorisova obramba je bilo veliko darilo za nas. Vesel sem tega, saj si nismo zaslužili poraza. Po dveh porazih smo izvlekli pozitiven rezultat, kar povečuje našo samozavest pred torkovo tekmo z Borussio," je povedal trener Tottenhama Mauricio Pochettino, ki danes praznuje 47. rojstni dan.

Man City je z zmago v Bournmouthu skočil na vrh Premier lige. Foto: Reuters

City po enosmerni tekmi skočil na vrh
Manchester City je gostoval pri Bournmouthu in zmagal le z 1:0, čeprav je bila tekma povsem enosmerna. Gostitelji ob komajda 18-odstotni posesti žoge niso zmogli niti enega poskusa, kaj šele strela v okvir vrat. Na drugi strani je City kar 23-krat poskusil s streli, s sedmimi v okvir, a natančen je bil le Riyad Mahrez v 55. minuti, ko je po podaji Davida Silve z diagonalnim strelom le ukanil igralca tekme – poljskega vratarja Arturja Boruca.

V nedeljo bo na derbiju Merseyside na Goodison Parku Everton gostil do 29. kroga vodilni Liverpool, ki pa po sobotnih izidih za Man Cityjem zaostaja za dve točki.

Romelu Lukaku je dosegel 11. in 12. gol sezone, s čimer je prinesel Unitedu utrditev na 4. mestu, kjer so samo še tri točke za tretjim Tottenhamom. Foto: Reuters

Lukaku odrešil rdeče vrage v 89. minuti
Manchester United se je znašel v težavah proti Southamptonu, a ga je odrešil dvakratni strelec Romelu Lukaku, ki je poskrbel za 3:2 in že deseto zmago pod taktirko Oleja Gunnarja Solskjaerja na 12 ligaških tekmah. Belgijec je drugič udaril pri 2:2 v 89. minuti, ko je po obratu silovito zabil z roba kazenskega prostora. Globoko v sodnikovem podaljšku je gostujoči vratar Angus Gunn z nogo ubranil 11-m Paula Pogbaja, ki je ustrelil preveč po sredini.

Do poškodbe izstopal Gorenc-Stanković
Za zadnji Huddersfield je drugič zapored v Premier ligi tekmo začel Jon Gorenc-Stanković, znova v vlogi obrambnega vezista, in ne kot osrednjega branilca, kar je njegov primarni položaj. Vse do 67. minute je dobro razbijal napade Brightona in povezoval igro gostov, nato pa je bil zamenjan zaradi težav z mišicami. Prav po odhodu Slovenca pa je Brihton dosegel zmagoviti gol.