Anže Kopitar je proti Vegasu 600-ič v Ligi NHL podal za zadetek. Foto: AP

Po treh zaporednih porazih – klonili so pred Nashvillom, Columbusom in Dallasom – so Kingsi vendarle našli pot do zmage. Glavnino dela so opravili že v uvodni tretjini, v kateri so domačega vratarja premagali kar štirikrat.

Prvič v 14. minuti, ko je Alec Martinez z modre črte silovito sprožil in premagal vratarja Malcolma Subbana na njegovo lovilko. Vodstvo je ob izteku 15. minute podvojil Ben Hutton, ki je zadel praktično z identičnega položaja kot Martinez.

Gostitelji so v drugi tretjini dosegli dva zadetka, v drugi in tretji tretjini so bili občutno boljši od Kalifornijcev, a njihovega vratarja Jacka Cambpella jim ni uspelo več premagati. Foto: AP

Tyler Toffoli je kmalu zatem povišal na 3:0, potem ko je Subbana presenetil s strelom nemudoma po sodniškem metu, ki ga je dobil Kopitar. Slabi dve sekundi pred koncem uvodne tretjine se je med strelce vpisal še Adrian Kempe. 23-letni Šved je v gneči pred golom iz bližine plošček zbezal v mrežo za 4:0.

V drugi tretjini so gostiteljem zaostanek uspelo prepoloviti. Reilly Smith se je v 35. minuti dokopal do ploščka pred golom in ga spretno poslal za hrbet vratarja Jacka Campbella, slabo minuto pozneje je po lepi akciji in paralelni podaji Paula Stastnyja na drugi vratnici Campbella premagal še Max Pacioretty za svoj 20. gol sezone.

Toda zadnjo besedo so imeli Kalifornijci. Ti so v tretji tretjini odbili vse napade nasprotnika (v drugi in zadnji tretjini je bilo razmerje v strelih 36:5 v korist Vegasa), v igri z igralcem več pa je deset sekund pred zaključno sireno končni izid postavil Kempe, ki je Subbana presenetil s strelom neposredno s sodniškega meta!

Liga NHL, tekme 9. januarja

V poslastici večera so se pomerili hokejisti Bostona in Winnipega. Po preobratu so slavili Bostončani, odločilni zadetek je dosegel Jake DeBrusk. Foto: AP

VEGAS - LOS ANGELES 2:5
Smith 35., Pacioretty 36.; Martinez 14., Hutton 16., Toffoli 19. (Kopitar), Kempe 20., 60.

BOSTON – WINNIPEG 5:4

MONTREAL – EDMONTON 2:4

TAMPA BAY – ARIZONA 4:0

FLORIDA – VANCIOUVER 5:2

NY RANGERS – NEW JERSEY 6:3

ST. LOUIS – BUFFALO 5:1

Za potezo večera je poskrbel Nashvillov vratar Pekka Rinne, ki je na obračunu s Chicagom ubranil 29 strelov, za nameček pa 21 sekund pred koncem tekme dosegel še zadetek za končnih 5:2. Foto: AP

CHICAGO – NASHVILLE 2:5

CALGARY – MINNESOTA 2:1

ANAHEIM – DALLAS 0:3

SAN JOSE – COLUMBUS 3:1