Nogometaši Verone so se veselili največje zmage v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Torinčani so bolje začeli srečanje na stadionu Marc Antonio Bentegodi. Douglas Costa je z močnim strelom z roba kazenskega prostora stresel prečko v 20. minuti.

Videosodnik razveljavil zadetek Kumbulle
Minuto zatem so se veselili gostitelji. Marash Kumbulla je po podaji iz prostega strela najvišje skočil pred vrati. Sodnik Davide Massa se je posvetoval z videosodnikom in nato zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Cristiano Ronaldo je poskrbel za vodstvo Juventusa, vendar to ni bilo dovolj niti za točko. Foto: Reuters

V zaključku prvega dela je imel dve priložnosti Cristiano Ronaldo. V 37. minuti je zadel desno vratnico, pet minut pred odmorom pa je streljal malce mimo vrat.

V 53. minuti so gostje zahtevali najstrožjo kazen, saj naj bi nemški branilec Koray Günter v kazenskem prostoru igral z roko. Po posvetu z videosodnikom Massa ni pokazal na belo točko.

Izjemna poteza Ronalda
Juventus je povedel v 65. minuti, ko je Rodrigo Bentancur podal do Cristiana Ronalda. Portugalec je preigral branilca Amirja Rrahmanija, si naravnal žogo na desnico in jo z diagonalnim strelom s 15 metrov poslal v malo mrežico.

Borini kaznoval zmedo v obrambi Juventusa
Stara dama ima številne izkušene posameznike, ki po navadi minimalno prednost znajo zadržati do konca tekme. Tokrat si je Miralem Pjanić privoščil veliko napako v 76. minuti, napadalec Fabio Borini je prestregel žogo v kazenskem prostoru in jo poslal v mrežo.

Veteran Giampaolo Pazzini je bil natančen z enajstih metrov. Foto: Reuters

Pazzini odločil z bele točke
V 83. minuti je Kumbulla po podaji iz kota stresel prečko. Videosodnik je opazil, da je Leonardo Bonucci blokiral njegov strel z roko. Sodnik Massa si je ogledal posnetek ob stranski črti. Opazil je igranje z roko in iztegnil je roko proti beli točki. 35-letni Giampaolo Pazzini je z močnim strelom tik ob vratnici matiral Wojciecha Szczesnyja in priigral tri velike točke Veroni, saj Juventusu tudi v šestih minutah dodatka ni uspelo izenačiti.

Atalanta unovčila spodrsljaj Rome
Roma je presenetljivo izgubila proti Bologni z 2:3. Blestel je napadalec gostov Musa Barrow, ki je dosegel dva zadetka. Gambijec se je še posebej izkazal v 51. minuti, ko je s samostojnim prodorom premešal obrambo Rome in poslal žogo v malo mrežico.

Spodrsljaj Rome je unovčila Atalanta, ki je odnesla tri točke iz Firenc. Fiorentina je povedla z golom Federica Chiese v 32. minuti, v drugem polčasu pa sta preobrat zrežirala Duvan Zapata in Ukrajinec Ruslan Malinovski.