Alex Ovečkin je proti Montrealu prekinil strelski post, ki je trajal pet tekem. Foto: AP

Prav Ovečkin je dosegel uvodni zadetek na tekmi, ko je v 8. minuti po sodniškem metu s strelom iz zapestja ukanil presenečenega gostujočega vratarja Careyja Pricea. To je bil njegov prvi zadetek po petih tekmah. Zdaj je le še za en gol oddaljen od 700. zadetka v Ligi NHL, kar je do danes uspelo le sedmim hokejistom v zgodovini.

Montreal je še pred koncem prve tretjine vrnil udarec, izid je izenačil Shea Weber. Tudi druga tretjina se je končala z izidom 1:1 (skupno 2:2). Oba zadetka sta padla v končnici. V 38. minuti je Lars Eller presenetil Pricea izza gola, hip zatem je izid izenačil Brendan Gallagher, ki je iz bližine plošček poslal med nogama Bradena Holtbyja.

Že po nekaj sekundah zadnje tretjine je Montreal prvič na tekmi povedel. Za 3:2 je s silovitim strelom iz zapestja poskrbel Ben Chiarot, podaljšek je 21 sekund pred koncem rednega dela srečanja izsilil Tom Wilson. 25-letni Kanadčan je iz bližine plošček po podaji Jevgenija Kuznecova izza vrat zbezal med Priceovima nogama čez golovo črto.

Navijači domače ekipe so bučno proslavili izenačujoči zadetek in se z glasnim navijanjem pripravili na podaljšek, kjer pa so zelo hitro doživeli hladno prho. Natančneje po 58 sekundah, ko je zmagovalca s še drugim zadetkom na tekmi odločil Montrealov branilec Chiarot. Po strelu 28-letnika je vratar Holtby še drugič na tekmi zadetek prejel med nogama.

"Alex je najnevarnejši strelec v ligi. Če samo za trenutek pozabiš nanj, bo to kaznoval. Vselej se zavedamo, kje se nahaja na ledu in kaj počne. A tudi to ni včasih dovolj," je po tekmi o Ovečkinu dejal junak Montreala Chiarot.

Hokejisti Los Angelesa (na fotografiji strelca dveh zadetkov Martin Frk in Gabriel Vilardi) so se morali pošteno potruditi, da so premagali Florido. To je bila zanje šele 22. zmaga po rednem delu srečanja v letošnji sezoni in šele četrta na zadnjih 15 tekmah. Naslednjič bodo Kalifornijci v akciji v noči na nedeljo, ko bodo ob 4.30 po slovenskem času v Staples Centru gostili ekipo Colorada. Foto: AP

Tudi Los Angeles do zmage
Zmage so se v Staples Centru veselili tudi hokejisti Los Angeles Kingsov, ki so s 5:4 premagali Florido. Že na svojem krstnem nastopu za Kalifornijce je zablestel Gabriel Vilardi, ki se je izkazal z zadetkom in podajo, dve točki je v svojo statistiko z dvema podajama vpisal tudi slovenski as in kapetan ekipe Anže Kopitar, ki je sicer opravil 29 izmenjav v 22 minutah igre. Florida se je izkazala za trdoživega nasprotnika, od katerega se dvakratni zmagovalci Stanleyjevega pokala nikakor niso mogli odlepiti, zmagovalca je sredi zadnje tretjine odločil Ben Hutton, ki je iz bližine po lepi akciji Kopitarja in Alexa Iafalla premagal gostujočega vratarja Sergeja Bobrovskega.

Dolgoletni član Los Angelesa Alec Martinez, ki je v nedeljo kalifornijskemu klubu pomahal v slovo, se je za nov klub (Vegas Golden Knights) že vpisal med strelce. Foto: AP