Cristiano Ronaldo je v 39. minuti srečanja v Ferrari dosegel 21. prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. Drugi najboljši Juventusov strelec je Paulo Dybala, ki je zadel šest golov. Foto: Reuters

Že pred tekmo se je veliko govorilo o prvem zvezdniku stare dame, ki je v Ferrari odigral tisočo uradno tekmo v karieri (za klub in reprezentanco).

Juventusu je poln izkupiček točk prinesel Aaron Ramsey, ki je takole mojstrsko spodkopal žogo za 0:2, kar je bilo na koncu dovolj za zmago. Foto: Reuters

Jubilej je ovekovečil z zadetkom v 39. minuti srečanja. Po desni strani je domači obrambi pobegnil Juan Cuadrado in žogo poslal pred vrata, kjer jo je Portugalec s približno sedmih metrov silovito poslal pod prečko za 0:1. Njegov 725. gol v karieri.

Ob bok Quagliarelli in Batistuti
Tako se je 35-letnik med strelce vpisal še enajstič zapored, kar mu je kot prvemu nogometašu v zgodovini uspelo v treh različnih tekmovanjih – v Serie A, La Ligi in Ligi prvakov. Zadetek na 11 zaporednih tekmah je sicer tudi rekord italijanske elitne lige. To je v italijanskem nogometu uspelo le še Fabiu Quagliarelli lani za Sampdorio in Gabrielu Batistuti leta 1994 za Fiorentino.

Ramsey prinesel pomembno zmago
Vseeno Ronaldov gol ni bil dovolj za poln izkupiček točk. Torinčani so po uri igre vodstvo podvojili. Dybala je z globinsko podajo lepo zaposlil Aarona Ramseyja, ki je mojstrsko spodkopal žogo in jo prek nemočnega Etrita Berishe poslal v mrežo za 0:2. Kazalo je na mirno nadaljevanje italijanskega prvaka, a so gostitelji z bele točke zaostanek prepolovili. Natančen je bil Andrea Petagna, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen nad Simonejem Missirolijem zakrivil Daniele Rugani. Vseeno zmaga gostov nikoli ni bila zares pod vprašajem, še drugi zadetek na tekmi je sicer Ronaldu v 85. minuti preprečila prečka.