Navijači Liverpoola so tekmo spremljali v lokalih okoli Anfielda, kjer se je takoj po porazu Manchester Cityja začelo veliko slavje. Foto: Reuters

Do konca je še sedem krogov, izbranci Jürgena Kloppa pa imajo neulovljivih 23 točk naskoka pred sinjemodrimi. V četrtek je na sporedu prav medsebojni dvoboj med Manchester Cityjem in Liverpoolom na stadionu Etihad.

Noč v Liverpoolu bo kratka. Foto: Reuters

Redsi so bili v tej sezoni, ki je bila po izbruhu pandemije novega koronavirusa prekinjena marca in se je nadaljevala šele v drugi polovici junija, razred zase. Na 31 tekmah so dosegli neverjetnih 28 zmag in dva neodločena izida, edini poraz pa so doživeli v 28. krogu, ko so v Watfordu izgubili z 0:3.

Rdeči vragi imajo le še naslov več
Liverpool je z 19. naslovi druga najbolj uspešna ekipa na angleških tleh, en naslov več ima Manchester United. Na tretjem mestu je Arsenal s 13., Everton je zbral devet, Aston Villa sedem, Sunderland, Manchester City in Chelsea pa po šest naslovov.

Veliko slavje v Liverpoolu po prvem naslovu po letu 1990
Liverpool je bil blizu naslova tudi leta 2014 in lani, obakrat se je na koncu veselil Manchester City. Foto: Reuters

Šestkratnim evropskim prvakom se je v tej sezoni zalomilo le v Ligi prvakov. V tem tekmovanju je Liverpool slavil v letih 1977, 1978, 1981, 1984, 2005 in 2019. V tej sezoni so se poslovili že v osmini finala elitnega klubskega tekmovanja na stari celini, od njih so bili boljši nogometaši madridskega Atletica (1:0 in 3:2 po podaljšku).

Pulisic sijajno izvedel protinapad
Že pred tekmo na Stamford Bridgeu je bilo jasno, da bo imel Manchester City zelo težko delo. Chelsea je nujno potreboval točke, saj ima zdaj na četrtem mestu pet točk prednosti pred Manchester Unitedom v boju za Ligo prvakov.

Christian Pulisic je mojstrsko izpeljal protinapad. Foto: Reuters

Izbranci Franka Lamparda so povedli v 36. minuti, ko so imeli gostje na voljo kot. Po odbiti žogi je velik nesporazum Ilkaya Gündogana in Benjamina Mendyja unovčil Christian Pulisic. Hitri Američan je švignil mimo Mendyja, prišel sam pred Edersona in ga mojstrsko matiral z natančnim strelom z desnico.

Mojstrovina De Bruyneja s prostega strela
Guardiola je moral nekaj spremeniti. V 55. minuti sta vstopila David Silva in Gabriel Jesus. Nekdanji zvezdnik Chelseaja Kevin De Bruyne je znova zadel na Stamford Bridgeu. Velemojstrsko je izvedel prosti strel. Žogo je s 23 metrov z desnico poslal prek živega zidu pod prečko in Kepa Arrizabalaga je bil popolnoma nemočen.

City je dobil silovit zalet. V 57. minuti je Riyad Mahrez podal do Raheema Sterlinga, ki je ušel obrambi gostiteljev in že poslal žogo mimo Kepe, a je zadel le vratnico.

Fernandinho je z roko izbil žogo z golove črte. Foto: Reuters

Walker z drsečim štartom pravočasno izbil žogo
V 71. minuti so se Londončani že veselili, a žoga ni prečkala golove črte. Fernandinho je naredil veliko napako pri dolgi podaji, narobe je ocenil let žoge, Pulisic je že krenil sam proti vratom, preigral Edersona in poslal žogo proti praznim vratom. Branilec Kyle Walker je imenitno posredoval in z drsečim štartom izbil žogo z golove črte. Počasni posnetek je pokazal, da ni s celotnim obsegom prečkala golove črte in sodnik Stuart Atwell je upravičeno pustil, da se igra nadaljuje.

Willian je zanesljivo zadel z bele točke. Foto: Reuters

Fernandinho v slogu odbojkarja izbil žogo z golove črte
Četrt ure pred koncem je Ederson ubranil nevaren strel Tammyja Abrahama s sedmih metrov. Do žoge je prišel Pulisic, ki jo je skušal preusmeriti v mrežo, a je posredoval Fernandinho. Abraham je nato s kolenom zadel žogo in jo poslal proti vratom, Fernandinho pa jo je z roko z golove črte. Igra se je nadaljevala ob protestih gostiteljev. Atwell ni videl, da je Fernandinho zamenjal šport, saj je v slogu odbojkarja izbil žogo iz nevarne cone.

Pep Guardiola je čestital Frank Lampardu. Foto: Reuters

Videosodnik je seveda takoj opazil igranje z roko. Atwell je pokazal rdeči karton Fernandinhu. Z bele točke je Willian poslal žogo pod prečko, Ederson je krenil v napačno smer. Z igralcem več je Chelsea znal ohraniti prednost, tudi po 96 minutah se izid ni spremenil in veliko veselje v Liverpoolu se je lahko začelo.

Zmaga Arsenala v Southamptonu
Arsenal je premagal Southampton z 2:0 in napredoval na deveto mesto v Premier ligi. Prvi gol za topničarje je v 20. minuti dosegel Eddie Nketiah, ki je prestregel žogo. Vratar Alex McCarthy je naredil ogromno napako, podal je Nketiahu naravnost na nogo. Gostitelji so pet minut pred koncem ostali le z deseterico, saj je bil Jack Stephens izključen zaradi spotikanja. Joe Willock je postavil končni izid v 86. minuti.

Tekma na Stamford Bridgeu se je začela s pozivom proti rasizmu. Foto: Reuters

Burnley je z zadetkom Joeja Rodrigueza v 73. minuti premagal Watford z 1:0. Burnley se je utrdil na sredini lestvici, Watford pa čaka krčevit boj za obstanek.