Papu Gomez (v sredini) je v 74. minuti zagotovil zmago Atalante v Parmi. Foto: EPA

Inter je bil tudi po zaslugi nekaj dobrih obramb Samirja Handanovića z 2:0 boljši od Napolija, Atalanta pa je v gosteh z 2:1 premagala Parmo. Josipa Iličića zaradi zdravstvenih težav znova ni bilo v postavi, že petič zapored. Bergamčani so v tej sezoni dosegli že 98 zadetkov.

V boju za drugo mesto bodo najbrž ostali tudi nogometaši Lazia, ki bodo v sredo gostili predzadnjo Brescio. Z zmago bi se izenačili z Atalanto pri 78 točkah, v soboto pa bodo gostovali v Neaplju.

Kurtić bo "sanjal" Gomeza
V Parmi je za vodstvo gostiteljev v 43. minuti poskrbel Dejan Kuluševski (že predtem je stresel vratnico) in kronal njihovo odlično igro v prvem polčasu. Atalanta, ki je bila do odmora neprepoznavna in niti blizu zadetka, je po veliko boljšem nadaljevanju do preobrata prišla v zadnjih 20 minutah.

Najprej je s prostega strela skozi slabo postavljen živi zid v 70. minuti izenačil rezervist Ruslan Malinovski, končni izid pa je v 84. minuti postavil kapetan Papu Gomez, ki je pred natančnim strelom s slabih 20 metrov lepo prodrl in žogo poslal med nogami Jasmina Kurtića. Ta je napravil tudi prekršek nad Gomezom, s katerega so gostje poravnali izid na 1:1.

Argentinec se je vpisal med strelce prvič po 6. januarju, ko je prav tako zadel proti Parmi, tedaj na domačem stadionu (5:0).

Gomez preigral Kurtića in odločil z evrogolom

37. krog:
PARMA - ATALANTA 1:2 (1:0)
Kuluševski 43.; Malinovski 70., Gomez 84.
Kurtić je igral vso tekmo; Iličića ni bilo v postavi.

INTER - NAPOLI 2:0 (1:0)
D'Ambrosio 11., Martinez 74.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Lautaro Martinez (desno), ki je v 60. minuti zamenjal Alexisa Sancheza, se veseli drugega zadetka Interja proti Napoliju. Foto: EPA