Sergio Ramos je pri strelu z 11-metrovke žogo hladnokrvno dvignil in streljal po sredini vrat. Foto: EPA

Glavni sodnik Ricardo de Burgos Bengoetxea je s pomočjo VAR-a na belo točko pokazal, ko je Marc Bartra igral z roko, vendar se bo o tem še veliko razpravljalo, saj je kazalo, da ga je predtem porinil Borja Mayoral, ki je prodrl proti vratom.

Real Madrid je povedel v 14. minuti z golom Federica Valverdeja iz bližine, a je nato Betis v 35. in 37. minuti napravil preobrat. Zadetka sta dosegla Aissa Mandi in William Carvalho.

Na začetku drugega polčasa je branilec Betisa Emerson žogo poslal v lastno mrežo in bilo je 2:2. Sodnik je zadetek priznal po ogledu posnetka in ocenil, da Karim Benzema predtem ni bil v prepovedanem položaju.

Emerson je moral v 68. minuti predčasno z igrišča, saj mu je sodnik po prekršku nad Luko Jovićem pokazal neposredni rdeči karton. Tudi to odločitev je sprejel po ogledu posnetka.

Real Madrid, ki se je prejšnjo nedeljo prav tako v gosteh brez zadetkov razšel z Real Sociedadom, je zmagal prvič v sezoni. Betis je na tretji tekmi prvič izgubil in sploh prvič prejel zadetek.