Takole je Kevin De Bruyne v prvem polčasu zapravil enajstmetrovko. Foto: Reuters

V obračunu zadnjih dveh angleških prvakov je branilce naslova v hudem nalivu v 13. minuti iz enajstmetrovke v vodstvo popeljal Mohamed Salah. Po pol ure je s potezo tekme izenačil Gabriel Jesus, ki je pred tem s peto prelisičil Trenta Alexandra Arnolda. Kevin De Bruyne je v 41. minuti z najstrožje kazni zgrešil okvir vrat.

Podjetnejši na uvodu so bili gostje, ki so v napadu začeli z vsemi orožji – Salahom, Firminom, Manejem in Joto. Za to so bili nagrajeni že v 13. minuti. V kazenski prostor je prodiral Sadio Mane, ki ga je podrl Kyle Walker, in sodnik Craig Pawson je brez razmišljanja pokazal na enajstmetrovko. Neusmiljen z bele točke je bil Salah.

V nadaljevanju so se nevarne akcije vrstile na obeh straneh. Po pol ure igre je akcijo na desni strani začel Walker, podal do De Bruyneja, ki je v kazenskem prostoru našel Jesusa. Ta je s peto iz igre vrgel Alexandra Arnolda in ob Jöelu Matipu premagal vratarja redsov Alissona. Nekaj trenutkov pozneje je strel De Bruyneja zletel za las mimo vrat.

V 39. minuti je De Bruyne poslal predložek v kazenski prostor, žoga pa je na poti zadela Joeja Gomeza v iztegnjeno roko. Sodnik je dosodil najstrožjo kazen po ogledu videoposnetka. De Bruyne je poslal Alissona v drugo smer, a je zgrešil tarčo, kar se je v Premier ligi nazadnje zgodilo oktobra 2018 prav na tekmi Cityja in Liverpoola. Takrat je žogo čez gol poslal Riyad Mahrez. De Bruyne je nazadnje enajstmetrovko zapravil pred štirimi leti.

Tudi drugi polčas so nekoliko bolje začeli igralci iz mesta Beatlesov, toda najlepšo priložnost so zapravili gostitelji. V 54. minuti je visoko žogo v kazenski prostor poslal Joao Cancelo. Popolnoma sam je bil na sedmih metrih Jesus, ki pa je poslal žogo mimo gola. Odprt boj je trajal le še nekaj minut, potem pa sta se obe ekipi zaprli, kot da bi bili zadovoljni z izidom. Zadnje pol ure srečanja bo šlo hitro v pozabo.

City je proti vratom Liverpoola sprožil le sedem strelov, kar je najmanj na Etihadu od leta 2010. Redsi so streljali desetkrat.

Kane zadel za tri točke v 88. minuti
Na prvi nedeljski tekmi je Tottenham na gostovanju z 1:0 premagal West Bromwich in se začasno zavihtel na vrh lestvice. Londončane je znova rešil Harry Kane, ki je gol dosegel v 88. minuti, ko je izkoristil podajo Matta Dohertyja z desne strani in z glavo poslal žogo čez vratarja v mrežo.

Vardy popeljal Leicester na vrh
Tottenham je na vrhu lestvice vztrajal le dve uri. Prehitel ga je Leicester, ki je z 1:0 ugnal Wolverhampton. Srečanje je z enajstmetrovke odločil Jamie Vardy v 15. minuti. Vardy bi lahko vodstvo povišal v 39. minuti, vendar je drugo enajstmetrovko zapravil.

Jesus 31.; Salah 13./11-m
De Bruyne (Manchester City) je v 41. minuti zastreljal enajstmetrovko.

Manchester City: Ederson; Walker, Dias, Laporte, Cancelo; Rodri, Gundogan; Torres (61./Bernardo Silva), De Bruyne, Sterling; Jesus.
Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold (63./Milner), Gomez, Matip, Robertson, Henderson, Wijnaldum, Firmino (59./Shaqiri), Salah, Jota, Mané.

EVERTON – MANCHESTER UNITED 1:3 (1:2)
Bernard 19.; Fernandes 25., 32., Cavani 93.

CRYSTAL PALACE – LEEDS 4:1 (3:1)
Dann 12., Eze 22., Costa 42./ag, Ayew 70.; Bamford 27.

CHELSEA - SHEFFIELD UNITED 4:1 (2:1)
Abraham 23., Chilwell 34., Silva 77., Werner 80.; McGoldrick 9.
Lookman (Fulham) je v 98. minuti zapravil 11-m.

WEST HAM - FULHAM 1:0 (0:0)
Souček 91.
Ademola Lookman (Fulham) je v 98. minuti zapravil 11-m. S "panenko" je skušal prelisičiti Lukasza Fabianskega, ki pa je njegovo namero predvidel in ujel žogo z eno roko.

LEICESTER            8  6 0 2 18:9  18
TOTTENHAM            8  5 2 1 19:9  17
LIVERPOOL            8  5 2 1 18:16 17
SOUTHAMPTON          8  5 1 2 16:12 16
CHELSEA              8  4 3 1 20:10 15
ASTON VILLA          7  5 0 2 18:9  15
EVERTON              8  4 1 3 16:14 13
CRYSTAL PALACE       8  4 1 3 12:12 13