Cristiano Ronaldo je dosegel osem golov v letošnji sezoni Serie A. Foto: Reuters

Juventus je povedel v 38. minuti, ko je s 15 metrov z natančnim strelom zadel Cristiano Ronaldo. Portugalec je spretno zadel tudi v 42. minuti in se tako z osmim golom sezone izenačil na vrhu strelcev z zvezdnikom Milana Zlatanom Ibrahimovićem, ki pa mu je po današnjem uspehu znova pobegnil.

V 53. minuti je Merih Demiral zatresel prečko vrat gostov, tudi sicer pa je Juventus prevladoval in imel še kar nekaj priložnosti ob slavju, ki ga je vsaj začasno postavilo na drugo mesto lestvice.

Nogometaši Atalante so gostovali pri Spezii in igrali neodločeno 0:0.

Inter po preobratu do zmage v Serii A

Josip Iličić je na gostovanju Atalante, ki je tako kot domača ekipa v prvem polčasu enkrat zatresla okvir vrat, začel v prvi postavi (igral je do 84. minute), njegova ekipa pa je bila najbližje zadetku v 57. minuti, ko je z močnim in nizkim diagonalnim strelom malce z leve strani s 15 metrov zadel Robin Gosens, a je bil ta zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja Duvana Zapate.

Na prvi sobotni tekmi je Lazio v močnem deževju v gosteh premagal Crotone z 2:0, potem ko sta zadela Ciro Immobile in Joaquin Correa. Crotone je še edini brez zmage in zadnji na lestvici.

Zlatan Ibrahimović je na derbiju proti Napoliju dvakrat zatresel mrežo in znova zasedel vrh lestvice strelcev v Serie A. Zimzeleni veteran iz Malmöja je znova dokazal, da ni za odpis. Foto: Reuters
MILAN                8  6 2 0 19:8  20
SASSUOLO             8  5 3 0 20:9  18
ROMA                 8  5 2 1 19:11 17
JUVENTUS             8  4 4 0 17:6  16
INTER                8  4 3 1 20:13 15
NAPOLI (-1)          8  5 0 3 16:10 14
LAZIO                8  4 2 2 13:13 14
ATALANTA             8  4 2 2 18:14 14