Romelu Lukaku se je na vrhu lestvice strelcev Serie A izenačil s Cristianom Ronaldom. Foto: Reuters

Kapetan Interja Samir Handanović je odigral že 500. tekmo v Serie A, potem ko je na Apeninskem polotoku ob Interju v Serie A igral še za Udinese ter eno tekmo v polletnem obdobju posoje pri Laziu. V dresu Rimljanov je 15. maja 2005 doživel debi ob remiju 1:1 s Sampdorio.

Izbranci Antonia Conteja so bili zelo motivirani, saj sta v soboto poraza doživela mestni tekmec Milan in serijski prvak Juventus.

Gonzalo Escalante je bil na pravem mestu po prostem strelu Sergeja Milinkovića Savića. Foto: Reuters

Videosodnik dvakrat razjezil Rimljane
V 18. minuti je branilec Lazia Wesley Hoedt v kazenskem prostoru z drsečim štartom zadel žogo, a tudi pokosil Lautara Martineza. Sodnik Michael Fabbri je pokazal na belo točko, njegovo odločitev pa je po ostrih protestih sinjemodrih potrdil tudi videosodnik. Lukaku je z močnim strelom poslal Pepeja Reino v napačno smer za vodstvo Interja.

V zadnji minuti prvega polčasa je borbeni Marcelo Brozović skušal spraviti žogo v kazenski prostor Lazia, odbila se je od Manuela Lazzarija in prišla do Lukakuja, ki je popolnoma neoviran matiral Reino za 2:0. Stranski sodnik je najprej dvignil zastavico. Oglasil se je videosodnik in priznal zadetek, saj je žogo do odličnega napadalca spravil Lazzari. Lukaku se je s 16 goli na vrhu lestvice strelcev izenačil s Cristianom Ronaldom.

Rezervist Ecalante vlil upanje Laziu
Rimljani so drugi polčas začeli precej napadalneje. Po uri igre je Gonzalo Escalante znižal zaostanek Lazia, ko je preusmeril žogo za Handanovićev hrbet, prosti strel je izvedel Sergej Milinković-Savić.

Lukaku švignil mimo Parola
Lazio, ki je bil januarja v sijajni formi, je močno pritisnil, a pustil preveč prostora na svoji polovici. Hitri Lukaku je v polnem šprintu po desni strani ušel 36-letnemu Marcu Parolu in lepo podal v sredino kazenskega prostora, Martinez pa je le še potisnil žogo v prazno mrežo, saj je Reina že zapustil vrata. To je bil njegov enajsti gol sezone.

Antonio Conte je bil navdušen nad predstavo Lautara Martineza. Inter nima več evropskih in pokalnih obveznosti. To je lepa priložnost za prvi "scudetto" po letu 2010. Foto: Reuters

Obeta se vroč mestni derbi
Inter ima zdaj točko prednosti pred Milanom. Naslednjo nedeljo bo na sporedu mestni derbi na San Siru. V zadnjem desetletju ekipi nikoli nista bili na prvih dveh mestih pred derbijem.

Inter je izpadel iz evropskih tekmovanj in v torek tudi iz italijanskega pokala. Milan bo v četrtek v Evropski ligi gostoval v Beogradu pri Crveni zvezdi.

Rezervist Muriel zagotovil zmago Atalanti v zadnji minuti
Atalanta se je v Cagliariju dolgo mučila z domačo ekipo, Duvan Zapata je v 83. minuti z glavo zadel prečko, v 90. minuti pa je tri točke in enajsto zmago v sezoni gostom zagotovil Luis Muriel, ki je v 69. minuti vstopil v igro namesto Josipa Iličića. Dosegel je svoj 13. gol sezone.

V peti minuti dodatka pa je sodnik najprej pokazal na belo točko po domnevnem prekršku Berata Djimsitija, a je odločitev po pregledu posnetka spremenil, tako da so domači ostali brez najstrožje kazni.

Roma na tretjem mestu
Na prvi današnji tekmi je Roma premagala Udinese s 3:0 in prišla na tretje mesto na lestvici. V prvem polčasu je dvakrat zadel Jordan Veretout, drugič je bil uspešen z bele točke. Tretji zadetek je v sodnikovem dodatku prispeval Pedro.